Nowa kampania przeciw AIDS we Francji – AIDES – Woody

Kampania przeciw AIDS 1We Francji wystartowała nowa kampania dotycząca AIDS, która została stworzona przez francuską agencję TBWA/PARIS na zlecenie charytatywnej organizacji AIDES.

Głównym bohaterem filmu jest Pinokio. Nigdy nie wiesz, z kim idziesz na pierwszej randce do łózka. Tak samo jak Pinokio, Twój partner może kłamać na temat swojego statusu serologicznego lub nie mówić całej prawdy. Jemu nos nie urośnie, nie będzie żadnego sygnału że oszukuje.

W Europie około 650 000 osób jest nieświadoma swojego statusu serologicznego. Ten brak wiedzy skutkuje szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa zwłaszcza wśród młodych ludzi, którzy szukają przygody na jedną noc. W dzisiejszych czasach wiemy już, że można żyć z HIV. Leczenie skutecznie blokuję wirusa. Dlatego warto przekonywać te 650 000 osób do przebadania się.

Film Woody, którego reżyserem jest Marc & Ish skierowany jest do wszystkich osób, którzy nie znają swojego statusu serologicznego oraz tych, którzy wierzą, że „AIDS ich nie dotyka”. W filmie została użyta muzyka David’a Guetty.

Kampania przeciw AIDS 2