Nowa polityka radzenia sobie z homofobią podczas meczy piłki nożnej.

Dyskryminacja jest bardzo ważnym tematem do rozmów, gdyż stała się w ostatnim czasie dużym problemem podczas odbywania się meczy piłki nożnej. Brytyjska policja wprowadziła nową politykę radzenia sobie z nią.

Osoby, które złamią nowe przepisy nie będą mogły wziąć udziału w Pucharze Świata w Brazylii w 2014 roku a także w Euro 2016 we Francji. Zakazane będzie używanie obraźliwego języka i będzie to karane z pełną surowością.

„W piłce nożnej jest miejsce na humor, jednak kiedy granica pomiędzy humorem a obraźliwym zachowaniem zostaje przekroczona muszą zostać podjęte działania” mówi Koronna Służba Prokuratorska. Prokurator sportowy Nick Hawkins mówi, że przypadku ataków homofobicznych zdarzają się „przerażająco często”. Kibice Brighton i Hove Albion zostali zaatakowani podczas 72% swoich gier poza domem w ostatnim sezonie.

Wprowadzona polityka mówi także, jak radzić sobie z atakami kibiców na graczy oraz z użyciem fajerwerków na terenie stadionów. W tamtym roku została stworzona specjalna aplikacja dla kibiców pozwalająca na zgłoszenie ataków homofobicznych podczas meczów.