Nowa tendencja społeczna – homo i hetero zamieniają się miejscami

Lesbijki / źródło: racjonalista.plJeszcze do niedawna pary homoseksualne kojarzyły się z szybkim numerkiem, zerową stabilizacją i życiem lekkoducha. Teraz taki model coraz częściej obierają heteroseksualiści. Osoby w związkach jednopłciowych przyjmują za to tradycyjny model rodziny.

Możliwość zawierania małżeństw, adoptowania dzieci i widzenia spokojnego mieszczańskiego życia sprawia, że geje i lesbijki coraz częściej rezygnują z klubowego życia i przypadkowych one night stand party. Co przyjmują w zastępstwie? To, co jeszcze kilkanaście lat temu było marzeniem każdego heteroseksualnego młodego człowieka – małżeństwo, własne mieszkanie i gromadka dzieci. Zwłaszcza potrzeba wychowywania potomstwa jest bardzo silna wśród młodego pokolenia homoseksualistów.

Homoseksualiści walczą o swoje prawa od wielu lat. Walka ta nigdy nie była łatwa. W ostatnich latach przynosi jednak coraz większe rezultaty. Wystarczy chociażby spojrzeć na sytuację osób LGBT w Niemczech. Już teraz osoby żyjące w związku jednopłciowym mogą się zarejestrować jako związek partnerski. Prawdopodobnie już niedługo możliwe będą także małżeństwa, ponieważ w czerwcu Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł, że nierówne traktowanie osób homoseksualnych jest niezgodne z konstytucją. Do tej pory w Niemczech zezwolono tylko na jeden ślub osób homoseksualnych. Był to jednak precedens, ponieważ jedne z partnerów poddał się zmianie płci.