Nowy Meksyk uchwalił małżeństwa homoseksualne! „Ich zakaz byłby przejawem dyskryminacji”

Nowy Meksyk, pary homoseksualne (Fot. Roberto Rosales (AP Photo/Albuquerque Journal, Roberto Rosales, File))Aż miło mi pisać, że w kolejnym stanie USA – Nowym Meksyku Sąd Najwyższy uznał, że zakaz małżeństw jednopłciowych jest niezgodny z konstytucją. Tym samym  otworzył on furtkę wszystkim parom homoseksualnym, którzy chcą skorzystać z instytucji małżeństwa.

Nowy Meksyk stał się 17 stanem w USA, który zrobił ukłon w stronę gejów i lesbijek. Wyrok, który zakazywał osobom nieheteroseksualnym zawierania związków małżeńskich został ustanowiony w 1972 roku, czyli stosunkowo dawno.

W sierpniu br. pisaliśmy o dość niemiłym incydencie jaki spotkał parę gejów w Nowym Meksyku. Mężczyźni wsiadając do autobusu usłyszeli od kierowcy, żeby usiedli z tyłu pojazdu, gdyż trzymają się za ręce. Mamy nadzieje, że dzięki nowemu prawu, dyskryminacja znacznie zmaleje w tym stanie i ludzie zaczną akceptować i tolerować osoby homoseksualne. Dzięki nowej ustawie, osoby heteroseksualne będą miały większą okazję do poznania takich osób i wyrażenia swojej aprobaty.