Nowy ośrodek leczenia HIV otwarty dzięki Annie Lennox

Annie LennoxAnnie Lennox nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej twórczość od lat podbija serca na całym świecie. Wokalistka jest jednak nie tylko natchnioną artystką, ale także zorientowaną na potrzeby otoczenia aktywistką.

Od lat bierze udział w kampaniach dotyczących HIV i wspiera środowisko LGBT. Teraz jej działania przybrały niepowtarzalny wyraz – we wschodnim Londynie został właśnie otworzony ośrodek specjalizujący się w walce z AIDS. Clifden Centre / Jonathan Mann Clinic w Homerton Hospital jest zwieńczeniem „Positive Lives” inicjatywy, która w ciągu kilku lat, zebrała ponad 2 miliony funtów. To właśnie Annie Lennox jest jej twórczynią i twarzą numer jeden.

Wokalistka podczas otwarcia ośrodka przyznała, że spotkała w swoim życiu wiele osób, dotkniętych HIV. Jak sama powiedziała, to, że w leczeniu HIV następuje ciągły rozwój sprawia, że bycie seropozytywnym nie jest już wyrokiem śmierci, a opowieści osób dotkniętych wirusem są opowieściami o nadziei, a nie śmierci.

Otwarcie nowego ośrodka ma ogromne znaczenie. Według statystyk w Wielkiej Brytanii osoby homoseksualne, w szczególności geje, są o wiele bardziej narażone na zarażenie wirusem HIV niż heteroseksualiści.