O tym jak w „The Sims” pojawił się homoseksualizm

Źródło: sodahead.com
Źródło: sodahead.com

Gry „The Sims” nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wiele lat temu podbiła serca i komputery milionów osób na świecie. Symulacja prawdziwego życia pozwala na stworzenie wymarzonej historii i spełnienie najskrytszych marzeń. Jednak jak to się stało, że ta popularna gra zawiera nie tylko tradycyjne wątki heteroseksualne, ale także homoseksualne?

David Graham, główny programista AI. Graham na jednej z imprez dotyczących gier wyjaśnił jak do tego doszło. Otóż możliwość stworzenia homoseksualnego związku w Simsach zawdzięczamy głównemu inżynierowi gry – Jamiemu Doornbosowi. Doornbos sam prywatnie jest gejem i uznał, że skoro gra ma odzwierciedlać prawdziwe życie ludzi to wątku homoseksualizmu nie może po prostu zabraknąć.

Jak przyznał Graham firma EA nie pokładała większych nadziei w produkcję „The Sims” i pozostawiła twórcom dużą swobodę w tworzeniu fabuły. Ci postanowili więc stworzyć grę, która najlepiej odda ludzkie życie. Przypomnijmy, że w 2000 roku kiedy gra wchodziła na rynek światowy homoseksualizm praktycznie nie istniał w świecie gier mainstreamowych.

Po odniesieniu sukcesu EA nie wycofało się już z par homoseksualnych w grze, choć wielokrotnie spotykało się z głosami oburzenia. Dziś firma jest dumna z tego, że propaguje tolerancję.