Obama odwołuje spotkanie z Putinem w Moskwie. Powód? Ustawa antygejowska która Obamie się nie podoba.

Prezydent Stanów Zjednoczonych odwołuje spotkanie z Władimirem Putinem ze względu na ustawy krzywdzące ludzi LGBT w Rosji
Prezydent Stanów Zjednoczonych odwołuje spotkanie z Władimirem Putinem ze względu na ustawy krzywdzące ludzi LGBT w Rosji

Prezydent Obama postanowił odwołać spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, które miało odbyć się w przyszłym miesiącu powołując się na nowe prawo Rosji.

Blade Washington informuje, że przepisy, z których jeden zakazuje „promocji” homoseksualizm, a inny zakazuje adoptowania dzieci przez pary homoseksualne nie podobają się prezydentowi Stanów Zjednoczonych i to była główna przyczyna odwołania rozmów między dwoma prezydentami.

Można się domyślać, że było też kilka innych powodów, a między innymi udzielenie tymczasowego azylu dla Edwarda Snowdena przez Kreml.

Obama nadal jednak będzie podróżować do G2O w Petersburgu, która odbędzie się 5 i 6 września.

Czytaj więcej: Obama powiedział dziś rano, że „nie ma cierpliwości” dla krajów, takich jak Rosja, która zastrasza i szkodzi swoim obywatelom ze względu na ich orientację seksualną.

W rozmowie z Jay Leno w The Tonight Show NBC prezydent Obama został poproszony o opinię nt. homofobicznych przepisów w Rosji.

Prezydent odpowiedział: „Nie mam cierpliwości do krajów, które starają się traktować gejów i lesbijki oraz osób transseksualnych w sposób, który jest szkodliwy dla nich”.