Od homofobów do obrońców gejów. Przemiana kanadyjskich konserwatystów.

Flaga Kanady
Flaga Kanady

Konserwatyści kanadyjscy jeszcze do nie dawna byli przeciwko osobom LGBT. Dzisiaj walczą o ich prawa. Starają się pomóc osobom, które cierpią w Rosji ofiarując im azyl w Kanadzie. Potępiają Rosję oraz inne kraje, w których łamie się podstawowe prawa każdego człowieka w tym gejów i lesbijek.

Zastanawiam się czy w naszym kraju prawica będzie taka jak w Kanadzie czy w Wielkiej Brytanii. Polska patrzy bardziej na wschód Europy niż na zachód. W ostatnim czasie na zachodzie można zaobserwować coraz to więcej „wyjść z szafy” gejów prawicowych. Fred Karger, republikanin chciał być kandydatem na prezydenta z ramienia republikanów.

Peter Thiel – miliarder oraz Michael Lucas, znany producent filmów erotycznych również ma poglądy prawicowe.

Bruce Harris został burmistrzem w Chatham w New Jersey i jest on najprawdopodobniej pierwszym w stanie burmistrzem-gejem, afro Amerykaninem oraz republikaninem.

Lucas Case powiedział: „Podobnych ludzi do mnie jest wiele więcej w Partii Republikańskiej. Muszą wysłuchiwać obelg republikanów do nas. Coraz bardziej rozwija się antygejowska nienawiść. Jestem zły kiedy to homoseksualiści głosuję przeciwko i pomagają homofobom wygrywać. To jest hipokryzja”.