Pan Adam jest ojcem trójki gejów. Jak dowiedział się o ich homoseksualizmie? Jak wyglądał ich coming out?

Legalizacja małżeństw jednopłciowychInformacja o tym, że dziecko może być homoseksualne jest dla niektórych rodziców szokujące. Jak się pogodzić z taką informacją? Jak o tym rozmawiać? Aneta i Pan Adam posiadają dzieci homoseksualne. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o coming oucie swoich dzieci.

Aneta Ostrowska jest mamą Wiktorii, która 6 lat temu wyznała, że jest lesbijką.

„Córka sama mi o tym powiedziała, i jakiś czas nosiła się z tym, żeby mi powiedzieć. Miała pewne obawy. Wiedziała, że jestem tolerancyjną osobą, lecz nadal się bała, gdyż myślała, że w stosunku do niej nie będę już taka tolerancyjna. Powiedziała mi w wieku 16 lat, że zakochała się w koleżance. Bała się odrzucenia przez ojca.”

Pan Adam ma trójkę homoseksualnych chłopców. Czy nie bali się oni wyznać Panu swoja orientację?

„Ja to podejrzewałem, że starszy syn jest gejem i byłem lekko przygotowany, bo już wiedziałem o sytuacji która wydarzyła się u Anety. Ona przetarła tą drogę. Kiedyś jechaliśmy samochodem i zapytałem się go jaka jest jego orientacja seksualna. Wyznał, że jest gejem. Przeżyłem taką turbulencję. Był to trudny dla mnie moment.”

Pan Adam myślał, czy to jest wstyd, jak to będzie przyjęte przez innych, czy będzie miał problemy w środowisku.

Jak udało się dowiedzieć o młodszych synach, że są homoseksualni?

„Nie chcieli mi oni o tym powiedzieć. Młodszy syn chciał to trzymać w tajemnicy najdłużej jak tylko by mógł. Doszedł jednak do wniosku, że powie to mamie. A mama przekazała to mi. Potem oczywiście rozmawiałem z synem o tym. Moja reakcja była już bardzo spokojna.”

Czy była obawa, jak to będzie przyjęte przez bliskie Wam osoby?

„Oczywiście pojawiła się taka myśl. Chciałam nie mówić tego swojej mamie, by nie bała się o wnuczkę. Przez pewien czas nie powiedzieliśmy jej. Chciałam, by nie mówiła tego w szkole. Pierwsza myśl jest taka – nie ujawniamy się.” – mówi Aneta.

Mama Anety od dawna się domyślała tego i przyjęła to bez żadnych uprzedzeń. Na początku Pan Adam szukał odpowiedzi w Internecie, pismach naukowych. Nie wiedział, dlaczego to jemu się zdarzyło, że akurat jego trójka synów jest homoseksualna. Tak się po prostu dzieje. Nie mamy na to wpływu.

„Moja córka jest w związku już od 6 lat. Mieszkają ze sobą już od 3 lat. Czekam tylko na to, jak będą mogli zalegalizować swój związek.” – mówi Aneta.

Czy pytał Pan swoich synów jak to jest kochać mężczyznę?

„Właściwie nie chce ich męczyć. Myślę, że przyjdzie taki czas, że oni sami przyjdą do mnie z tym. Tak samo kochają się jak pary homoseksualne.”

Całą rozmowę możecie zobaczyć na stronie Dzień Dobry TVN.

Źródło: Dzień Dobry TVN