Papież Franciszek nie dzwonił do geja.

Papież Franciszek
Papież Franciszek

Watykan zaprzecza doniesieniom głoszącym, że papież sam, osobiście zadzwonił do homoseksualnego studenta w Tuluzie, aby powiedzieć mu, że „nie ma znaczenia” czy jest gejem czy nie.

O całym zdarzeniu poinformowała pierwsza francuska gazeta Midi Livre, mówiąc, że Christophe Trutino, 25-letni student z Tuluzy otrzymał telefon od papieża w odpowiedzi na swój list, w którym wyjaśniał swoje zmartwienie związane z byciem gejem i katolikiem.

Jak można było się tego spodziewać media podchwyciły temat i zaczęły publikować odpowiedź papieża, jaką podobno udzielił:

„Otrzymałem list, który mi wysłałeś. Musisz pozostać odważny i dalej wierzyć i modlić się i być dobrym. Twój homoseksualizm. On nie ma znaczenia.”

Zastępca rzecznika Watykanu, ojciec Ciro Benedettini opublikował oświadczenie, w którym „kategorycznie zaprzecza” doniesieniom. Według gazety przed zakończeniem rozmowy papież miał poprosić studenta, by ten się o niego modlił i sam obiecał to samo.

„Kiedy odłożyłem słuchawkę byłem przepełniony emocjami.” – powiedział student podczas wywiadu z Midi Libre – „Trząsłem się. Ale mimo wszystko, ta rozmowa była bardzo spokojna. Była jak telefon od przyjaciela, miła, bardzo ludzka”.

Niedawno papież Franciszek powiedział, że homoseksualistów nie powinno się sądzić ani marginalizować, a zamiast tego zintegrować je do społeczeństwa. Podczas rozmowy papieża z reporterami Franciszek powiedział:

„Jeżeli ktoś jest homoseksualistą i poszukuje Pana i ma dobrą wolę, kim jestem, aby go oceniać.”

Już jakiś czas temu kardynał Franciszek ostrzegał, że próby legalizacji małżeństw jednopłciowych w Argentynie tylko „skonfundują i oszukają dzieci Boże” zaś w czerwcu ostrzegał Francję przed „modnymi pomysłami” także odnosząc się do małżeństw jednopłciowych.

Źródło: gejowo.pl