Papież Franciszek: Związki homoseksualne to nowe wyzwania, które czasem trudno zrozumieć

Papież Franciszek - homoseksualizm to nowe wyzwanie dla KościołaKiedy w Polsce głośno jest o bezcelowej dyskusji na temat ideologii gender, papież Franciszek przedstawia bardzo stonowane stanowisko na temat homoseksualizmu. Nie wzywa do walki z nim, nie określa jako śmiertelnego wroga Kościoła, ale wzywa duchownych do znalezienia nowego, skuteczniejszego sposobu komunikacji z tymi ludźmi. Według niego homoseksualizm, to „nowe wyzwania”.

„Procent uczniów, którzy mają rodziców w separacji, jest bardzo wysoki. Sytuacje, w jakich dzisiaj żyjemy, stawiają nowe wyzwania, które niekiedy są dla nas trudne do zrozumienia. (…) Jak głosić Chrystusa tym chłopcom i dziewczętom? Jak głosić Chrystusa pokoleniu, które się zmienia? Trzeba uważać, by nie podać im szczepionki przeciwko wierze.” – czytaj więcej na Gazeta.pl.

Papież swoje rady przedstawiał na spotkaniu ze 120 przełożonymi zakonów, które odbyło się w listopadzie. Apelował również, aby Kościół doceniał ludzi z wyższym wykształceniem i zwracał na nich szczególną uwagę. Wypowiedzi papieża z zamkniętego spotkania ujawniło jezuickie pismo „La Civilta Cattolica”.