USA: Para gejów usłyszała od kierowcy żeby usiedli z tyłu pojazdu, bo trzymali się za ręce.

Para gejów musiała siedzieć z tyłu autobusu bo trzymała się za ręce.
Para gejów musiała siedzieć z tyłu autobusu bo trzymała się za ręce.

„Kierowca autobusu powiedział nam byśmy siedzieli z tyłu pojazdu, bo trzymamy się za ręce” – opowiada para gejów. Sytuacja miała miejsce nie w Rosji, a w USA w stanie Nowy Meksyk. Mężczyźni mieli uczestniczyć w paradzie w Albuquerque. 

Para siedziała na przystanku autobusowym i trzymali się za ręce. Gdy kierowca to zobaczył, podczas wsiadania powiedział im żeby usiedli  na końcu autobusu. Mężczyźni nie chcąc spowodować kłopotów poszli siedzieć tam gdzie im kazano. Bernadette Aguirre, kobieta, która była świadkiem wymiany zdań powiedziała kierowcy autobusu, że jest kompletnie przerażona tym, że ktokolwiek może być traktowany w ten sposób. Kierowca na to odpowiedział tym, że dla niego to oni są przerażający i wskazał palcem na dwóch mężczyzn.

„Jest to absolutnie nie do przyjęcia. Natychmiast sprawdziłem co dokładnie się stało i błąd kierowcy jest w tym przypadku niezaprzeczalny.” mówi rzecznik Sunportu, Dan Jiron. Para mówi, że nikt do tej pory nie próbował się z nimi skontaktować. Nie dostali żadnych przeprosin. Zdecydowali się złożyć skargę do Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich.

Firma autobusowa od teraz będzie kształciła swoich kierowców wrażliwości, by podobna sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.