Para lesbijek z Ugandy wzięła symboliczny ślub!

Symboliczny ślub dwóch lesbijek w UgandzieDwie dzielne kobiety wzięły symboliczny ślub dzień po tym, jak parlament uchwalił ustawę, która za homoseksualizm może karać nawet dożywotnim więzieniem.

Działacz na rzecz praw osób LGBT w Kenii, Denis Nzioka wrzucił do Internetu fotografię, na której uwiecznione są dwie kobiety w strojach ślubnych. Działaczka Kasha Jacqueline, która wzięła udział w ślubie powiedziała: – To jest to, co ja nazywam odwagą.

Przypomnijmy, że Kasha Jacqueline Nabagasera 26 stycznia 2011 r., w Święto Wyzwolenia Ugandy napisała na Facebooku, że coś niedobrego się szykuje, i faktycznie tak się stało.

Miesiąc później Bahati złożył w parlamencie projekt ustawy przeciw homoseksualizmom.

„Osoba, która popełnia przestępstwo poważ­nego homoseksualizmu, podlega karze śmierci” – to art. 3 ustawy. „Poważny homoseksualizm” to czyny popełniane na nieletnich, niepełnosprawnych, popełniane przez nosicieli wirusa HIV. Za zwykły homoseksualizm jest dożywocie.

Prawo przeszło przez parlament, ale w wersji zmienionej. Za tzw. „poważny homoseksualizm” można trafić za kratki nawet na dożywocie, a za zwykły do 14 lat.

Czytaj więcej: W Ugandzie jeszcze gorzej niż w Rosji? Dożywocie za homoseksualizm!