Pary wymieniają się garderobą. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się co z tego może wyjść? Przedstawiamy zdjęcia z sesji zdjęciowej Hany Pesut!

Fotografka Hana Pesut podjęła się dość nietypowego zadania, bowiem postanowiła odpowiedzieć na pytanie jak się czuje człowiek, który zamieni się ubraniami z płcią przeciwną. Co z tego wyjdzie. Wykonane przez nią zdjęcia to seria pt. „Switcharoo”, która dokumentuje pary ubrane najpierw w swoje własne ubrania, a potem po wymianie z partnerami.

Wszystko zaczęło się na wyjeździe kempingowym. TO właśnie tam Pesut postanowiła sfotografować parę swoich bliskich przyjaciół, którzy byli ubrani w bardzo różniące się od siebie stroje:

„Jedno z nich miało na sobie barwioną koszulkę typu tie-dye, cekiny, wzór lamparta i kilka aksamitnych szaliczków, co stanowiło bardzo jaskrawą i kolorową mieszankę. Drugie było ubrane w czarne jeansy i czarny t-shirt. Pomyślałam, że byłoby ciekawie, gdyby zamienili się ubraniami i postanowiłam zrobić jedno zdjęcie przed zamianą, a drugie po”.

W efekcie powstała seria zdjęć, które prowokują do dyskusji na temat norm płciowych. Niektóre osoby podkreślają swoją przemianę, przybierając pozę partnerki czy partnera. Czy po zamianie strojów naprawdę wyglądają niewłaściwie?

Hana Pesut jest fotografką, która sama zdobyła niezbędną wiedzę, by móc wykonywać naprawdę dobre fotografie. Pochodzi z małego kanadyjskiego miasteczka, które położone jest wśród gór. Zdjęcia do sesji „Switcharoo” robi od 2010 roku. W tym czasie zwiedziła wiele krajów na całym świecie, spotkała wiele barwnych osób, zdobyła sławę i napisała książkę. Nieźle, prawda?

Zobaczcie niektóre zdjęcia przed i po. Miniaturki zdjęć można powiększyć klikając na nie.

Sesja Switcharoo autorstwa Hany Pesut 1 Sesja Switcharoo autorstwa Hany Pesut 2 Sesja Switcharoo autorstwa Hany Pesut 3 Sesja Switcharoo autorstwa Hany Pesut 4 Sesja Switcharoo autorstwa Hany Pesut 5 Sesja Switcharoo autorstwa Hany Pesut 6 Sesja Switcharoo autorstwa Hany Pesut 7