Patriarchat Moskiewski przeciwny legalizacji związków małżeńskich

Tilda Swinton z tęczową flagą w RosjiPo raz kolejny Rosyjski Kościół Prawosławny wypowiedział się przeciwko legalizacji związków małżeński, ponieważ zdaniem rosyjskich hierarchów prawosławnych popieranie ich może doprowadzić do legalizacji pedofilii.

Szef Synodalnego Wydziału Informacyjnego Władymir Legojda w radiu „Echo Moskwa” powiedział, że chrześcijanie nigdy nie zgodzą się na zaakceptowanie homoseksualizmu jako normy, gdyż jego uprawianie jest jasno określone mianem grzechu w Starym i Nowym Testamencie.

Dodał, że ponad dziesięć lat temu jeden z hierarchów prawosławnych przewidywał zalegalizowanie homoseksualnych związków małżeńskich. Zdaniem Legojdy homoseksualizm w dużym stopniu jest zjawiskiem społecznym, a nie wynikającym z natury człowieka. Reprezentujący patriarchat moskiewski Władimir Legojda alarmuje, że przy dalszym rozwoju sytuacji, kiedy wyłamano furtkę w jednej z zasad moralnych dotyczących sfery życia seksualnego człowieka, następnym krokiem może być legalizacja pedofilii.

My się zastanawiamy jak homoseksualizm można łączyć z pedofilią?