Pewna mama oburzyła się, kiedy zobaczyła, że w Bibliotece można wypożyczyć książeczkę „Król i król”

Książka dla dzieci Król i królNa twarzy jednej z mam można było zobaczyć oburzenie, kiedy to zauważyła, że w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży na warszawskiej Pradze można wypożyczyć książeczkę „Król i król”. – Ta książka promuje homoseksualizm. Byłam zszokowana treścią i rysunkami – mówiła jedna z matek.

Książka napisana jest przez Linde de Haan i Stern Nijland i przeznaczona jest dla dzieci. Przeczytamy w niej o tym, jak stara królowa postanawia znaleźć żonę dla swojego syna. Na casting przychodzą piękne księżniczki, lecz książę nie zakochuję się w żadnej z nich. Wybiera jednak brata jednej z nich. Książęta biorą ślub i żyją długo i szczęśliwie.

Kiedy jedna z kobiet zobaczyła tą książkę oburzyła się. Na Facebooku napisała, że ma nadzieję, że książka ta znalazła się w bibliotece przez przypadek. Zaproponowała również, że warto zamknąć ją w oddzielnej szafie z odpowiednią adnotacją. Ten zabieg miałby chronić człowieka przed złem i wynaturzeniem.

Książka pojawiła się na rynku już kilka lat temu, kiedy to wydawcą jej był obecny poseł Twojego Ruchu, Pan Robert Biedroń. – To piękna, mądra książka o miłości, od której nie uciekniemy, która była jest i będzie obecna w życiu każdego – komentuje dziś poseł.

1 Comment

  1. Niestety w Polsce mamy taką konserwatywną społeczność…Polska mimo XXI w to zaścianek

Comments are closed.