Pięć kobiet aresztowanych za naruszenie prawa anty-gejowskiego

Dzieci w Afryce / Washingtonpost.comSenegalska (Senegal) policja zatrzymała pięć kobiet, które oskarżane są o naruszenie anty gejowskiego prawa. Działacz LGBT powiedział, że Senegal jest homofobicznym narodem Afryki Zachodniej i prawo anty-gejowskie przestrzegane jest bardzo surowo.

Kobiety zostały zatrzymane w poniedziałek rano kiedy to urządzały przyjęcie urodzinowe w restauracji w dzielnicy Yoff Dakakar. Warto tutaj dodać, że to miejsce zostało opisane w gazetach jako miejsce spotkań dla gejów i lesbijek.

W tym momencie kobiety oczekują w areszcie sądowym.

Kodeks karny w Senegal przewiduję karę pozbawienia wolności do pięciu lat i grzywnę w wysokości do 3000 dolarów za popełnienie „niewłaściwego lub nienaturalnego aktu z osobą tej samej płci”.

Podobnie jak w innych krajach subsaharyjskiej Afryki prawo anty gejowskie jest egzekwowane z niezwykłą sumiennością, jednak częściej to geje stają się ofiarami tego prawa niż lesbijki. Przypadki aresztowań kobiet są naprawdę rzadkie. Spowodowane jest to negatywnym nastawieniem do gejów przez służby porządkowe.

„W Senegalu kiedy mówimy o homoseksualizmie, często zapominamy o kobietach – lesbijkach” – powiedział Kebe. Dodał, że „powoli zaczyna się ‚polowanie’ na lesbijki”.

W tym roku co najmniej 30 kobiet zostało przesłuchanych przez policję w związku z podejrzeniem naruszenia Senegalskiego prawa anty-gejowskiego.