Piękne tęczowe lampki świąteczne w Rzymie. Zobacz koniecznie!

Świąteczne oświetlenie Rzymu w postaci tęczy 3Osoby, które przylatują do Rzymu są witane tęczowymi lampkami świątecznymi, które oświetlają najbardziej znane dzielnice handlowe Rzymu.

Są to pasma lampek koloru czerwonego, pomarańczowego, żółtego, zielonego, niebieskiego, indygo i fioletowego. Czyli po prostu jest to tęcza zrobiona z lampek świątecznych. Oświetlenie rozciąga się od Placu Weneckiego i ciągnie się aż do Piazza del Popolo. – W ten sposób chcieliśmy upamiętnić tragiczną informację sprzed kilku tygodni o nastolatku, który popełnił samobójstwo, bo był gejem i nie mógł znieść homofobii swego otoczenia. Niech ta tęcza bedzie symbolem nie tylko LGBT, ale w ogóle pokoju, miłości i tolerancji – powiedziała radna Imma Bataglia.

Jak można się domyślić wiele osób jest negatywnie nastawiona do tego typu oświetlenia. W głównej mierze jest to kraj rzymsko-katolicki. AFP donosi, że skrajnie prawicowe partie argumentują, że światła świąteczne powinny być zgodne z banderą Włoch. W dalszej części mówią, że światła powinny być koloru białego – tak jak to było w 2011 i 2012 roku.

Zobaczcie poniżej więcej zdjęć z oświetlenia Rzymu.

Świąteczne oświetlenie Rzymu w postaci tęczy 2 Świąteczne oświetlenie Rzymu w postaci tęczy 4 Świąteczne oświetlenie Rzymu w postaci tęczy 1