Pierwsza dzielnica w Japonii popierająca osoby LGBT!

Ślub lesbijekDzielnica w Osace popiera prawa dla osób LGBT. Stała się dzięki temu pierwszą w Japonii, która popiera prawa osób LGBT.

Dzielnica Yodogawa, jedna z 24 w Osace, po konsultacji z mieszkańcami, uchwaliła rezolucję o treści:

„Aby uczynić to miasto przyjaznym miejscem dla różnorodnych ludzi dzielnica Yodogawa uszanuje prawa człowieka członków społeczności LGBT. Z tego powodu przeprowadzimy szkolenie w zakresie praw człowieka odnośnie społeczności LGBT, rozprowadzimy odpowiednie informacje dotyczące społeczności LGBT, wesprzemy działania społeczności LGBT i będziemy słuchać tego co mają do powiedzenia członkowie społeczności LGBT.”

Yodogawa ma blisko 170 tysięcy mieszkańców. Pary jednopłciowe nie mają prawnego rozpoznania w Japonii, członkowie LGBT nie są chronienie przed dyskryminacją. Niektóre miasta uchwaliły prawo przeciw dyskryminacji, które uwzględniają orientację seksualną.

Organizator Kiroki Masuhara powiedział: „To nasza pierwsza próba połączenia się z wieloma grupami mniejszości seksualnych. Parada jest symbolicznym wydarzeniem podczas Tęczowego Tygodnia.”

W tamtym tygodniu Disneyland zezwolił parom homoseksualnym na zawieranie małżeństw na swoim terenie, mimo, że nie otrzymają one żadnego rozpoznania prawnego w Japonii.

Źródło: gejowo.pl