Pierwszy coming out w amerykańskim futbolu. Kto się ujawnił?

Michael Sam dokonał swojego coming outu– Jestem gejem i nie wstydzę się tego. Zdaję sobie sprawę, jaką wagę mają te słowa w National Football League, bo nikt wcześniej ich w NFL nie wypowiedział. Chcę sam opowiadać moją historię, a nie żeby ją opowiadano za moimi plecami. Teraz zresztą dziennikarze już mi przyznają, że wiedzieli, że się o tym mówiło. Pewnie będzie trochę nerwowo, ale chcę być w NFL na moich warunkach – razem z wszystkim tym, kim jestem – powiedział w wywiadzie dla CNN Michael Sam z Missouri.

Mężczyzna dodał, że swoim bliskim znajomym, w tym również kolegom z drużyny przyznał się, że jest gejem już w sierpniu w ubiegłbym roku. – Nie było problemu. (…) Każdy miał na kartce napisać parę słów o sobie – coś nowego, czego inni jeszcze nie wiedzą – i kartkę pokazać reszcie. Na mojej napisałem: Jestem gejem. Spojrzałem im w oczy a ni zaczęli kręcić głowami, jakby mówili: no, wreszcie, wyoutował się – opowiada.

NFL podziwia odwagę i szczerość Michaela Sama. – Michael jest zawodnikiem – każdy zawodnik z odpowiednimi umiejętnościami w futbolu może odnosić sukcesy w NFL. Witamy go i będziemy go wspierać w 2014 r.