Pierwszy w Polsce klub motocyklowy dla gejów i lesbijek – GayOnBike

Motocykle - GayOnBikeCzy wiedzieliście, że istnieje coś takiego jak klub motocyklowy dla gejów i lesbijek w Polsce? No właśnie.. My też nie. Klub GayOnBike istnieje od 2007 roku z pomysłu dwóch ludzi, którzy postanowili zrobić coś, aby nie tylko odmienić wizerunek typowego polskiego geja, ale również szerzyć super hobby jakim są motocykle.

Na oficjalnej stronie internetowej klubu czytamy, że przewinęło się przez niego już 100 osób. Znaczna z nich pozostała w klubie i aktywnie uczestniczy w życiu klubu. Ci, którzy pozostali aktywnie jeżdżą po kilkanaście tysięcy kilometrów rocznie na swoich maszynach.

Cel klubu

Klub chce jednoczyć środowiska homoseksualnych motocyklistów, rozwijać wspólne pasję oraz miłość do motocykli.

„W działalności naszego klubu staramy się przede wszystkim o wykreowanie oraz wzmocnienie ruchu polskich gej-motocyklistów, podobnie jak to się dzieje na całym świecie. Chcielibyśmy, aby na wzór innych krajów Zjednoczonej Europy było u nas kilka lub kilkanaście klubów zrzeszających gej-motocyklistów. Jest nas wystarczająco dużo lecz walka o otwartość, tolerancję oraz o to aby sami geje podnieśli wysoko głowy i powiedzieli głośno o sobie swoim przyjaciołom nie jest łatwa. Dlatego też działalność klubu jest także swoistego rodzaju grupą wsparcia dla nas samych.” – czytam na GayOnBike.pl

Wszystkich zainteresowanych odsyłam do oficjalnej strony internetowej klubu gayonbike.pl.

A tutaj fani motocykli na zachodzie.