Pierwszy w Polsce występ Conchity Wurst podczas Sabat Czarownic 2015 w Kielcach!

Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015Wczoraj, 27 czerwca 2015 w województwie świętokrzyskim w Kielcach odbyła się szósta edycja Sabatu Czarownic. Żadnym zaskoczeniem nie było miejsce w którym odbyła się impreza. Otóż jak co roku Sabat Czarownic miał miejsce w Amfiteatrze Kadzielnia, który znajduje się po południowo-wschodniej stronie rezerwatu geologicznego o tej samej nazwie.

Po opublikowaniu przez samą artystkę informacji o fakcie, że będzie ona gościem specjalnym tegorocznej edycji Sabatu Czarownic w mediach i na portalach społecznościowych Conchita Wurst wzbudziła mieszane uczucia wśród Polaków. Jednakże, po wykonaniu aż trzech piosenek Conchita zdobyła owacje na stojąco oraz długie brawa.

Tegoroczne widowisko otwarła etiuda baletowa w wykonaniu Art Color Ballet. Przygotowane przez nich show nawiązywało do tematyki wieczoru.  – Rogate artystyczne dusze postanowiły zlecieć się na ten sabat – powiedział Tomasz Kammel. – Ja tutaj debiutuję na sabacie, ale ty tutaj jesteś naczelną dyżurną czarownic – powiedział do współprowadzącej, Justyny Steczkowskiej. Piosenkarka ta gościła już na poprzednich edycjach Sabatu Czarownic.

Każdy na widowni oraz sprzed telewizorów czekał na występ gwiazdy specjalnej – Conchity Wurst. Jednakże jako pierwsza na scenie wystąpiła Ewelina Lisowska z utworem „W stronę słońca”. Taki ruch organizatorów zapewnił odpowiednią ilość energii i rozruszał widownie.  Sama piosenkarka emanowała zaś wielką energią. Następnie wykonała piosenkę „Zatrzymaj się”, która zapowiada jej nowy album. Ewelina ubrała się w czerwoną sukienkę oraz szpilki. Wyglądała niezwykle idealnie i rześko.

Następnie na scenę wskoczyli chłopacy z grupy Afromental. – Dobry wieczór, Sabacie. Dobry wieczór, czarownice. Dobry wieczór, czarodzieje i wiedźmini – wykrzyczał do mikrofonu Łozo. W duecie z chłopakami na scenie pojawił się chór Sound’n’Grace, który wykonał piosenkę „It’s My Life”. Następnie mogliśmy bawić się do piosenki z płyty „Mental House”, „Return of the Cavemen”. Musimy tutaj wspomnieć, że ostatnia piosenka idealnie wpisała się w klimat tego wieczoru. Chłopacy dali czadu.

Od czasu do czasu występy przerywane były skeczami Kabaretu pod Wyrwigroszem oraz nagraniami z fragmentami występów z ubiegłych lat. Justyna Steczkowska podczas tegorocznej edycji Sabatu Czarownic oprócz pełnienia funkcji współprowadzącej program na żywo nadawany w TVP2, wykonała piosenkę „Karuzelę z Madonnami” z repertuary Ewy Demarczyk. – Może to o niej niej jest wielki przebój Carlosa Santany, „Black Magic Woman”? – powiedział Tomasz Kammel. Justyna Steczkowska była ubrana w przepiękną długą, czerwoną suknie z peleryną, która po wewnętrznej stronie miała nadruk Madonny.

Przejdźmy teraz do najbardziej oczekiwanego występu zwyciężczyni ubiegłorocznej Eurowizji – Conchity Wurst. – Od lat istotnym elementem show jest artystyczny image – powiedziała Justyna Steczkowska. – Dobra piosenka, idealny głos i image. Bez względu na to, kim jest ta artystka, ma na pewno w sobie coś z anioła i coś z drwala. Przed państwem Conchita! – zapowiedział wokalistkę Tomasz Kammel.

Conchita Wurst na scenie pojawiła się w czarnych szpilkach z białymi elementami. W ciemnych spodniach i marynarce w tym samym kolorze. Swoje show rozpoczęła od piosenki, która przyniosła jej wygraną na ubiegłorocznej Eurowizji, „Rise like a Phoenix”. Publiczność była zachwycona wykonaniem piosenki, a sama piosenkarka podkręciła się gorącą reakcją widowni. Następnie zaśpiewała cover piosenki z repertuary Tiny Turner „River Deep”. Dzień wcześniej w programie „Pytanie na śniadanie” piosenkarka zdradziła, że jest to jedna z jej ulubionych piosenek. Ostatnią wykonaną przez nią piosenką, był singiel, który pochodzi z jej najnowszego, debiutanckiego albumu, „You Are Unstoppable”.

Następnie piosenkarka podziękowała widowni za wspólną zabawę i zakończyła się tym samym pierwsza część szóstej odsłony Sabatu Czarownic. Cała impreza jak i występ Conchity przebiegł bez najmniejszych problemów. Mamy nadzieję, że piosenkarka miło zapamięta nasz kraj i jeszcze do nas wróci.

Występ piosenkarki możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015 Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *