Pierwszy w Polsce występ Conchity Wurst podczas Sabat Czarownic 2015 w Kielcach!

Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015Wczoraj, 27 czerwca 2015 w województwie świętokrzyskim w Kielcach odbyła się szósta edycja Sabatu Czarownic. Żadnym zaskoczeniem nie było miejsce w którym odbyła się impreza. Otóż jak co roku Sabat Czarownic miał miejsce w Amfiteatrze Kadzielnia, który znajduje się po południowo-wschodniej stronie rezerwatu geologicznego o tej samej nazwie.

Po opublikowaniu przez samą artystkę informacji o fakcie, że będzie ona gościem specjalnym tegorocznej edycji Sabatu Czarownic w mediach i na portalach społecznościowych Conchita Wurst wzbudziła mieszane uczucia wśród Polaków. Jednakże, po wykonaniu aż trzech piosenek Conchita zdobyła owacje na stojąco oraz długie brawa.

Tegoroczne widowisko otwarła etiuda baletowa w wykonaniu Art Color Ballet. Przygotowane przez nich show nawiązywało do tematyki wieczoru.  – Rogate artystyczne dusze postanowiły zlecieć się na ten sabat – powiedział Tomasz Kammel. – Ja tutaj debiutuję na sabacie, ale ty tutaj jesteś naczelną dyżurną czarownic – powiedział do współprowadzącej, Justyny Steczkowskiej. Piosenkarka ta gościła już na poprzednich edycjach Sabatu Czarownic.

Każdy na widowni oraz sprzed telewizorów czekał na występ gwiazdy specjalnej – Conchity Wurst. Jednakże jako pierwsza na scenie wystąpiła Ewelina Lisowska z utworem „W stronę słońca”. Taki ruch organizatorów zapewnił odpowiednią ilość energii i rozruszał widownie.  Sama piosenkarka emanowała zaś wielką energią. Następnie wykonała piosenkę „Zatrzymaj się”, która zapowiada jej nowy album. Ewelina ubrała się w czerwoną sukienkę oraz szpilki. Wyglądała niezwykle idealnie i rześko.

Następnie na scenę wskoczyli chłopacy z grupy Afromental. – Dobry wieczór, Sabacie. Dobry wieczór, czarownice. Dobry wieczór, czarodzieje i wiedźmini – wykrzyczał do mikrofonu Łozo. W duecie z chłopakami na scenie pojawił się chór Sound’n’Grace, który wykonał piosenkę „It’s My Life”. Następnie mogliśmy bawić się do piosenki z płyty „Mental House”, „Return of the Cavemen”. Musimy tutaj wspomnieć, że ostatnia piosenka idealnie wpisała się w klimat tego wieczoru. Chłopacy dali czadu.

Od czasu do czasu występy przerywane były skeczami Kabaretu pod Wyrwigroszem oraz nagraniami z fragmentami występów z ubiegłych lat. Justyna Steczkowska podczas tegorocznej edycji Sabatu Czarownic oprócz pełnienia funkcji współprowadzącej program na żywo nadawany w TVP2, wykonała piosenkę „Karuzelę z Madonnami” z repertuary Ewy Demarczyk. – Może to o niej niej jest wielki przebój Carlosa Santany, „Black Magic Woman”? – powiedział Tomasz Kammel. Justyna Steczkowska była ubrana w przepiękną długą, czerwoną suknie z peleryną, która po wewnętrznej stronie miała nadruk Madonny.

Przejdźmy teraz do najbardziej oczekiwanego występu zwyciężczyni ubiegłorocznej Eurowizji – Conchity Wurst. – Od lat istotnym elementem show jest artystyczny image – powiedziała Justyna Steczkowska. – Dobra piosenka, idealny głos i image. Bez względu na to, kim jest ta artystka, ma na pewno w sobie coś z anioła i coś z drwala. Przed państwem Conchita! – zapowiedział wokalistkę Tomasz Kammel.

Conchita Wurst na scenie pojawiła się w czarnych szpilkach z białymi elementami. W ciemnych spodniach i marynarce w tym samym kolorze. Swoje show rozpoczęła od piosenki, która przyniosła jej wygraną na ubiegłorocznej Eurowizji, „Rise like a Phoenix”. Publiczność była zachwycona wykonaniem piosenki, a sama piosenkarka podkręciła się gorącą reakcją widowni. Następnie zaśpiewała cover piosenki z repertuary Tiny Turner „River Deep”. Dzień wcześniej w programie „Pytanie na śniadanie” piosenkarka zdradziła, że jest to jedna z jej ulubionych piosenek. Ostatnią wykonaną przez nią piosenką, był singiel, który pochodzi z jej najnowszego, debiutanckiego albumu, „You Are Unstoppable”.

Następnie piosenkarka podziękowała widowni za wspólną zabawę i zakończyła się tym samym pierwsza część szóstej odsłony Sabatu Czarownic. Cała impreza jak i występ Conchity przebiegł bez najmniejszych problemów. Mamy nadzieję, że piosenkarka miło zapamięta nasz kraj i jeszcze do nas wróci.

Występ piosenkarki możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015 Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015Conchita Wurst na Sabat Czarownic 2015