Piłkarski coming out: Cztery miesiące po przejściu na emeryturę wyoutował się Thomas Hitzlsperger

Thomas Hitzlsperger dokonał swojego coming outu dla gazety Die ZeitPo niecałych czterech miesiącach po przejściu na emeryturę, Thomas Hitzlsperger, pierwszoligowy zawodnik postanowił wyoutować się w wywiadzie dla „Die Zeit”.

– Nigdy nie wstydziłem się tego, kim jestem, ale nie było łatwo siedzieć zdwudziestoma młodymi facetami i wysłuchiwać dowcipów o gejach. Teraz wychodzę z szafy, bo chcę wzbudzić dyskusję na temat homofobii oraz obecności gejów i lesbijek w sporcie – mówił Thomas.

Media zauważyły, że Hitzlsperger swojego coming outu dokonał dopiero po zakończeniu swojej karieru, a nie w jej trakcie. Piłkarz otrzymał gratulacje od samego premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona, który jest konserwatystą.

– Jako fan Aston Villa podziwiałem Thomasa Hitzlspergera za grę na boisku. Teraz, po jego coming oucie, podziwiam go bardziej – napisał David Cameron na Twitterze.

Również niemiecka minister sportu Helen Grant zabrała głos w tej sprawie: – Wspaniały news, że Thomas Hitzlsperger miał odwagę, by się wyoutować. Obserwujemy wielki progres w postrzeganiu społeczności LGBT, ale pamiętajmy, że wciąż jest wiele do zrobienia – mnóstwo osób ukrywa swą seksualność ze strachu przed homofobią.