Piróg: „Jestem totalnie przybity”. Czyli kolejna debata o homo-związkach.

Michał Piróg
Michał Piróg

Michał Piróg wczoraj po programie „Tomasz Lis na żywo” napisał na Facebooku: „Jestem totalnie przybity ze względu na program, ksiądz sprowadził temat związków partnerskich do poziomu homo-związków. Miałem wrażenie, że pod studio już jest gotowy stos. Co za argumenty… Pytanie czemu książek, które uzdrawiają homoseksualizm nie czytają księża obowiązkowo…?” Michał, który raczej nie komentował wydarzeń z ostatniego miesiąca, razem z Joanną Kluzik-Rostowską, Iloną Łepkowską, ks. Dariuszem Oko oraz o. Pawłem Gużyńskim wziął udział w programie Lisa. Dyskusja była naprawdę zawzięta.

Beata Lipska i Kamilia Mańkowska to dwie Panie, które wspólnie wychowują synka Juliana. To właśnie materiał o nich został pokazany widzom przed dyskusją. Obie Panie mówiły zgodnie, iż zdecydowały się na wyjazd ze wzglęgu na dziecko, które w Polsce niestety nie było by dobrze przyjęte w środowisku. Temat rodzicielstwa ludzi LGBT oraz związki partnerskie zostały podczas debaty przysłonięte wypowiedziami ks. Oko, który zawzięcie mówił, iż „około 60 proc. chorych na AIDS to są geje i około 40 proc. przypadków pedofilów to są geje” a teoria gender jest „marksistowską ideologią”.

Michał Piróg starał się dojść do głosu i podkreślać, iż związki partnerskie nie dotyczą tylko par jednopłciowych i powołał się na Francję, gdzie na PACS w dużej części decydują się ludzie heteroseksualni. Posłanka PO stwierdziła zaś: „Mamy mieć pełne prawo tworzenia zasad dla wszystkich ludzi mieszkających w Polsce, a nie tylko katolików” – mówiła Kluzik-Rostkowska.

Powtórkę z programu można obejrzeć na stronie Telewizji Polskiej.

Po stwierdzeniu przez Panią Pawłowicz, iż związki jednopłciowe prowadza do prostytucji i są z natury patologiczne – Michał Piróg przerwał swoją ciszę medialną i postanowił się odnieść do czwartkowych wypowiedzi posłanki Prawa i Sprawiedliwości. „Każdy mierzy własną miarą najwidoczniej. Ja bynajmniej nigdy się nie czułem ani nie czuję jak osoba ocierająca się o prostytucję. Jestem jedynie notorycznie gwałcony przez takich ludzi jak Pani Krystyna Pawłowicz. Idąc jej tropem to zabrońmy ślubów młodszych kobiet/mężczyzn ze starszymi partnerami. Mam nadzieję, że jest Pani jedynie dobrze opłacaną marionetką w tym cyrku, a nie tępą, zacofaną i ślepo zawziętą osobą. Czemu nieszczęśliwi odmawiają szczęścia innym?” – napiasł na swoim profilu Michał.