PO: „Będziemy blokować związki partnerskie”!

Donald TuskW Platformie można powiedzieć po staremu. Mimo, że trzech konserwatystów odeszło, to jeszcze jest około 50 osób, które już zaapelowało, że będą blokować ustawy „liberalne” takie jak związki partnerskie i in vitro.

– Nasza grupa liczy około 50-60 osób i poza nielicznymi przypadkami wyjście Jarka Gowina niczego nie zmienia. Jesteśmy tu i będziemy – tak o przyszłości konserwatystów w Platformie Obywatelskiej mówi poseł tej partii Jacek Tomczak.

Platforma Obywatelska w ciekawy sposób zbierała głosy dla swojej partii. Zapraszali ludzi do swojej partii tylko po to, żeby mieć głosy, ale jak to się okazuje – prowadzi to do katastrofy. Nie można normalnie rządzić w kraju, kiedy jedni zawsze będą blokować ustawy, nawet ich nie czytając.

Podobny problem ma partia Ruchu Palikota. Niektórzy z ich członków są z tzw. Europy Plus. Są to ludzie, którzy już dawno powinni odejść z polityki i nie wtrącać się w nią. Ruch Palikota chce być lewicą, ale ich program jest liberalny. Jeżeli będą robić tak dalej to wcześniej czy później zamienią się w taką samą partię jak Platforma.

Źródło: NaTemat