Polacy coraz bliżej poznaniu gejów i lesbijek. CBOS zapewnia!

Żródło cbos.pl
Żródło cbos.pl

Polska może się pochwalić – z roku na rok coraz więcej obywateli RP zna osobę homoseksualną. Jednak nie wpływa to w 100% korzystnie na ogólne podejście do jednopłciowych związków partnerskich. Warto zaznaczyć, iż aż 85 procent ankietowanych uważa, iż pary różnopłciowe powinny mieć możliwość zawierania związków partnerskich, ale w przypadku osób homoseksualnych procent ten wynosi bagatela 33. CBOS opublikował wyniki dotyczące ostatniego badania nt. związków partnerskich i praw osób homoseksualnych w Polsce.

W 2005 roku tylko garstka badanych przyznało, że zna osobiście jakiegoś geja lub lesbijkę. W tym roku aż 25 procent. W badaniu widać, iż znajomość geja bądź lesbijki wpływa nie tylko na związki partnerskie ale ogólne postrzeganie homoseksualizmu w Polsce. Aż 31 procent osób, które nie znają osoby homoseksualnej uważa, iż „homoseksualizm nie jest rzeczą normalną i nie należy go tolerować”.

26 procent badanych uważa, że pary jednopłciowe powinny móc zawierać związki partnerskie. jest to wzrost o 10 procent w porównaniu z 2010 rokiem. Adopcji Polacy mówią stanowcze nie – 8 proc. jest przeciwko, chociaż i tak jest lepiej niż w poprzednich latach.