Polscy piłkarze w obronie gejów!

Piłkarze bronią gejówPo tym jak Jan Tomaszewski przedstawił swoje homofobiczne zdanie na temat gejów można było odnieść wrażenie, że pozostanie ona bez odzewu. Jednak jak się okazało w naszym rodzinie świecie sportu nie brakuje ludzi, którzy posiadają zdrowy rozsądek. Jeszcze niedawno w obronie gejów wypowiedział się Radek Majdan, a na dzień dzisiejszy swój głos zabrali również kolejni legendarni polscy piłkarze – Jerzy Dudek i Tomasz Iwan.

”Strasznie mnie przerażają opinie Janka Tomaszewskiego. Skąd ma pewność, że w latach 70., gdy był bramkarzem, nie spotkał w szatni geja? Bo co by się stało, gdyby się okazało, że gejem jest na przykład Leo Messi? Nic, zupełnie. Nadal byłby tym samym wspaniałym piłkarzem” – powiedział Jerzy Dudek, który grał w najlepszych europejskich klubach, między innymi w Real Madryt.

Tomasz Iwan powiedział: ”Kiedy grałem w zachodnich klubach, tęskniłem za Polską. Ale gdy słyszę, co wygaduje Tomaszewski, jak obraża gejów, mam ochotę uciec z tego kraju, gdzie pieprz rośnie.”

Zdaniem Tomasza Iwana coming out polskiego piłkarza mógłby być źle przyjęty: ”To mogłoby takiemu piłkarzowi zniszczyć życie. Bo polska piłka jest w większości jak słowa pana Tomaszewskiego: prymitywna i arogancka, przerażona wszystkim, co odmienne”.

Źródło: http://gnews.pl/news/kolejnislawni-polscy-pilkarze-bronia-gejow/