Polski film „W Imię” puszczany w Wielkiej Brytanii

W imięJuż w piątek w kinach w Wielkiej Brytanii będzie premiera filmu „W Imię” Małgośki Szumowskiej. Jest to film zarówno o miłości jak i pobożności.

O filmie piszą brytyjskie media w tym między innymi portal gejowski Pink News. Film otrzymuje dobre recenzje, a także zdobył trzy główne nagrody na festiwalu filmowym w Gdyni. Opowiada historię księdza, który zakochuje się w młodym mężczyźnie.

Brytyjski serwis Pink News piszę: „Duża grupa ludzi w Polsce odrzuca ten film. Są to między innymi partie konserwatywne i głęboko wierzący katolicy.”

„W Polsce to wciąż temat tabu, chociaż media, coraz to chętniej i częściej rozmawiają na trudne tematy.” – powiedziała Małgośka Szumowska.

„W Polsce nadal mamy problemy z akceptacją mniejszości seksualnej i przejawów inności. Społeczeństwo nadal składa się z 90 proc. katolików. Myślę, że ten film jest dużym krokiem na przód” – czytam w Pink News.

Polska jest bardzo tradycyjnym i konserwatywnym krajem. Główny sprzeciw wobec wprowadzenia małżeństw tej samej płci i związków partnerskich pochodzi od prawicowych partii politycznych i katolików.

Źródło: Pink News