Ponad 10 tysięcy osób na kopenhaskiej demonstracji przeciw prawu w Rosji!

Kopenhaska Parada równości
Kopenhaska Parada równości

Pięć razy więcej osób niż się spodziewano pojawiło się na demonstracji w Kopenhadze aby protestować przeciwko homofobicznemu prawu w Rosji.

Prawo uchwalone kilka miesięcy temu zabrania „promowania nietradycyjnych związków”, adopcji rosyjskich dzieci przez zagraniczne pary jednopłciowe oraz zezwala na nakładanie kary grzywny na organizację otrzymujące dofinansowanie zza granicy, w tym organizacje pro-LGBT pod zarzutem działania jako zagraniczni agencji.

Spodziewano się dwóch tysięcy uczestników, jednak manifestacja przyciągnęła aż 10 tysięcy osób.

Na filmie udostępnionym przez Eyes on Denmark (Oczy na Danii) przedstawia uczestników, którzy malują tęczowe pasy na przejściach dla pieszych, niosą tęczowe transparenty i balony, ogłaszają sprzeciw przeciw nowemu prawu w Rosji.

Villy Sovndal ostrzega Rosję, że Dania wniesie sprawę do Trybunału Europejskiego oraz Narodów Zjednoczonych. Także niemiecki minister Spraw Zagranicznych wyraża swoje niezadowolenie co do nowego prawu.

Wielu aktywistów zdecydowało się na bojkot Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Rosyjskie władze potwierdzili niedawno, że nowe prawo będzie obowiązywać każdego kto wjedzie do Rosji. Nie będzie innego traktowania i ulg.

Źródło: gejowo.pl

1 Comment

  1. Brawo! 10 tyś robi wrażenie.

Comments are closed.