Portia de Rossi opowiada o tym, jak trudno jej było zaakceptować to, że jest lesbijką”.

Ellen i PortiaPortia de Rossi (Portia Lee James DeGeneres)  jest australijską aktorką, którą świat poznał dzięki roli prawniczki Nelle Porter w serialu Ally McBeal. Od 2008 roku jest w związku małżeński z Ellen DeGeneres, która prowadzi własny talk-show The Ellen DeGeneres Show.

„Gdy zrozumiałam, że jestem lesbijką, to moja pierwsza myśl była: nie chcę! Nie chciałam być lesbijką, bo żadnej lesbijki wtedy nie znałam a pojęcie miałam takie, że… lesbijki są dziwne, nienawidzą mężczyzn i są śmiertelnie poważne. Wiem, bez sensu. Nie było wtedy żadnej wyoutowanej lesbijki – gwiazdy, czy polityczki – żadnej lesbijki, którą mogłabym cenić czy podziwiać.
I tak zamknęłam swe życie emocjonalne. Gdy występowałam w serialu „Ally McBeal”, miałam ciągłe problemy z odżywianiem się. Ludzie postrzegali mnie jako seksowną dziewczynę, a ja byłam przerażona, że odkryją, że jestem lesbijką. W końcu zdałam sobie sprawę, że problemy z jedzeniem mają psychiczne podłoże. Zrozumiałam, że nie wyzdrowieję, dopóki będę ukrywała moją seksualność, to, kim jestem” – powiedziała Portia de Rossi w wywiadzie telewizyjnym (‚The Conversation with Amanda De Cadenet’).

Portia wyszła z szafy w 2005 roku – kilka miesięcy po tym, jak poznała Ellen DeGeneres.