Poseł PiS-u Stanisław Pięta chwali Ugandę! Kampania Przeciw Homofobii zareagowała natychmiast.

Homofobiczny poseł Stanisław Pięta o sytuacji w UgandzieW Ugandzie kilka dni temu parlament zaakceptował ustawę, która za stosunki homoseksualne będzie karać jeszcze surowiej niż dotychczas. W niektórych „ciężkich przypadkach” będzie można zostać ukaranym dożywotnim więzieniem.

Stanisław Pięta (PIS) już nieraz pokazał swoją homofobiczną stronę i słowa siejące nienawiść do mniejszości seksualnych. Przypomnijmy, że na posła Twitterze jakiś czas temu pojawił się post o następującej treści: – Degeneraci, dewianci, zboczeńcy i pedofile chcą zniszczyć religię, rodzinę i podważyć prawo naturalne. Nie uda się!.

Twitter posła Stanisława Pięty PIS

Niedawno poseł Stanisław również postanowił skomentować przejście przez parlament nowej ustawy. Na swoim profilu napisał „Niby dzicy ludzie, a wiedzą, że nie należy obrażać praw natury. Byle tylko skazanych nie trzymali w celach wieloosobowych :)”

Agata Chaber (foto: Agata Kubis)„Wypowiedź posła Pięty jest gorszącym przejawem głębokich uprzedzeń na tle pochodzenia etnicznego oraz orientacji seksualnej, pochwałą nieludzkiego traktowania sprzecznego z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka oraz wyrazem zarówno homofobicznej jak i rasistowskiej nienawiści. Stoi ona w oczywistej sprzeczności z art. 6 zasad etyki poselskiej, która mówi o powinności posła do zachowywania się z szacunkiem dla godności innych osób oraz dbałością o dobre imię Sejmu. Swoimi słowami poseł Pięta zdeptał konstytucyjną zasadę równego traktowania i wykazał brak wrażliwości dla tragedii, jaką jest nieludzkie ograniczenie wolności obywateli innego kraju oraz ich prawa do decydowania o swoim życiu prywatnym, osobistym i rodzinnym. Apeluję o wyciągnięcie konsekwencji wobec posła Stanisława Pięty. Wypowiedziom rasistowskim i promującym łamanie praw człowieka, tym bardziej legitymizowanym autorytetem poselskim, nie wolno pobłażać.” – powiedziała Agata Chaber, szefowa KPH.

Naszym zdaniem posłowi brakuje empatii, która już teraz jest towarem deficytowym, a co dopiero będzie później.