Prof. Mark Regnerus: Średnio co trzecie dziecko wychowywane przez ojca geja lub matkę lesbijkę jest homo

Mark Regnerus, University of Texas, AustinŚrednio co trzecie dziecko wychowywane przez ojca geja lub matkę lesbijkę jest homo lub biseksualne – czytamy w „Rzeczpospolitej”. 

Do tego wniosku doszedł amerykański badacz prof. Mark Regnerus z University of Texas w Austin. Kilka lat temu opublikował on obszerny artykuł w 41. numerze prestiżowego czasopisma socjologicznego Social Science Research. Celem jego badania były dorosłe dzieci wychowywane przez rodziców żyjących w jednopłciowych związkach.

Profesor z University of Texas w Austin rozesłał wcześniej przygotowaną ankietę do ponad 15 tysięcy respondentów, którzy są w wieku 18 do 39 lat. Aż 3 tysiące osób odpowiedziało na nią, z których wyodrębnił „osiem grup wychowywany przez różne typy rodzin – m.in dorosłych, którzy wzrastali w pełnych heteroseksualnych rodzinach oraz wychowywanych przez matki lesbijki lub ojców gejów” – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

– Dorośli deklarujący posiadanie homoseksualnych rodziców częściej niż ci wychowani w rodzinie heteroseksualnej, miewają myśli samobójcze, problemy z prawem, częściej sięgają po narkotyki, mają kłopoty w związkach. Częściej także zdradzają swoich partnerów – mówi Mark Regnerus.

Czytaj więcej: Pseudobadanie Marka Regnerusa, który uważa, że 1/3 gejów gwałci dzieci. Badanie nie przeprowadził na gejach.

Dr Andrzej Margasiński z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, tłumacz raportu prof. Marka Regnerusa mówi, że szokujące są również kwestie związane z doświadczeniami seksualnymi. – 31 proc. dzieci wychowywanych przez matki lesbijki i 25 proc wychowywanych przez ojca geja podało, że byli przez rodziców zmuszani do seksu wbrew swej woli – mówi w Rzeczpospolitej.

Aż 40 procent dorosłych wychowywanych przez matki lesbijki i 30 procent przez gejów uważa się dzisiaj za osoby homoseksualne lub biseksualne.

Proszę pamiętać, że należy brać poprawkę na badania prof. Marka Regnerusa, który ostro krytykuje społeczność LGBT i jest znany z ostrych, homofobicznych wypowiedzi na temat homoseksualistów. Według nas badania Marka można zaliczyć do tych wątpliwych i należałoby dobrze sprawdzić zasadność wysuniętych wniosków.

4 Comments

  1. Więc w jaki sposób doszedł do takich wniosków badając wyłącznie rodziców nie-gejów? Przez ekstrapolację? Wychodziłoby na to, że dzieci rodziców nie-gejów molestują równie często, ale ze względu na znacznie większą ich ilość – na ich koncie jest znacznie więcej ofiar molestowania.
    Czy to kogoś skłoni do podjęcia decyzji to odbierania lub zakazu posiadania dzieci przez pary heteroseksualne – oczywiście, że nie – chodzi tylko o rzucanie błotem w osoby homoseksualne.
    Kolejne badanie amerykańskiego (chrześcijańskiego) „naukowca z Teksasu” – ta fraza powinna być uznana za oksymoron.

  2. Przeczytaj ze zrozumieniem kto był w grupie badanej :-)

  3. Drodzy Państwo zamiast stygmatyzować Pana Profesora wystarczy wejść na jego stronę i przeczytać jak przygotowywał próbkę i z jakich narzędzi korzystał. Poddano badaniu 15058 osób z tego cały wywiad ukończono z 2988 osobami w wieku 18-39 lat. Wśród nich wyłoniono 1,7% osób które odpowiedziały twierdząco na pytanie o posiadanie rodziców, którzy kiedykolwiek byli w związku homoseksualnym (co przy okazji obala mity o 20% homoseksualistów i temu podobne bzdury). To, że grupa powstała w oparciu o przeciętnych, Amerykanów zwiększa jego wiarygodność a nie zmniejsza. Sam zresztą zwraca uwagę jak niewiarygodne są badania robione na wyselekcjonowanych grupach dobrze zarabiających białych homoseksualistów. Pozdrawiam.

  4. No ja akurat umiem czytać ze zrozumieniem. W grupie badanej byli zwykli Amerykanie. Zadawano im pytanie czy któreś z ich rodziców miało stosunki homoseksualne o których wiedzieli. Jeśli odpowiadali pozytywnie przechodzili do następnych pytań. Mówiąc krótko wypowiadały się dzieci homo lub biseksualnych rodziców. Jest to dla mnie dużo bardziej wiarygodne niż badania na „wybranej” grupie homoseksualistów.

Comments are closed.