Prof. Zbigniew Lew-Starowicz: Homoseksualizm nie jest chorobą

Zbigniew Lew-StarowiczW środę pisaliśmy o Tadeuszu Rydzyku, który otrzymał list od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która upomniała go za jego wypowiedź, w której określił osoby homoseksualne jako chorych.

Przewodniczący KRRiT, Jan Dworak powiedział, że określanie osób o orientacji homoseksualnej jako chorych jest nieuprawione, a słowa „nie zabijam chorego, ale leczę” są niezgodne z zapisami konstytucji.

Profesor Zbigniew Lew-Starowicz został zapytany przez Super Express, czy Jan Dworak ma rację, mówiąc, że homoseksualizm to nie choroba? Pytanie moim zdaniem w ogóle nie powinno paść, bowiem już od dawna homoseksualizm nie jest uznawany za chorobę, ale najwidoczniej redaktorzy Super Expressu o tym nie wiedzą.

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz odpowiedział, że homoseksualizm nie jest żadną chorobą i przewodniczący KRRiT miał rację.

Czytaj więcej: Prof. Zbigniew Lew Starowicz: „(…) Pokazywałem pacjentowi slajd lub świerszczyk, gdzie były treści homoseksualne, i jak go to podnieciło, to łup prądem.”

– Kiedyś homoseksualizm za chorobę uznawano. Wykreślono go jednak z listy chorób, ponieważ naukowcy, którzy tym tematem się zajmują, doszli do przekonania, że nie można traktować tej orientacji jak choroby. Oczywiście, są ludzie, którzy wierzą w UFO czy uzdrawiającą moc jakiegoś kamienia. Mogą też wierzyć, że homoseksualizm jest chorobą, ale jako naukowiec tej wiary w żaden sposób nie mogę podzielić – mówi prof. Lew-Starowicz w SE.