Prokuratura będzie ścigać doręczycieli którzy pobili Biedronia. „To zbyt wysoka cena za bycie gejem”

Mężczyźni, którzy mieli pobić Roberta Biedronia (Fot. Robert Biedroń)Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota zdecydowała, że będzie ścigać sprawców pobicia posła Roberta Biedronia. Przypomnijmy: w ubiegły czwartek został on dwukrotnie uderzony i znieważony pod własnym domem przez doręczycieli listów.

Biedroń w ostatnim wywiadzie powiedział, że takie przestępstwo zwykle jest ścigane z oskarżenia prywatnego, co oznacza, że to ofiara musi być oskarżycielem w sądzie. – Mam już tego dosyć. Jeśli ktoś zostanie zaatakowany z powodu rasy, wyznania czy narodowości, przestępstwo ściga się z urzędu. Ale jeśli ktoś zostaje napadnięty z powodu swej orientacji seksualnej, pozostaje mu złożenie prywatnego aktu oskarżenia. Trzeba zmienić przepisy – mówił Biedroń.

Ten przypadek prokuratura uznała jednak, że należy ścigać z urzędu ze „względu na ważny interes społeczny”. Gazeta Wyborcza zapytała się Przemysława Nowaka, rzecznika stołecznej prokuratury, czy dlatego przystępują do sprawy, ponieważ pokrzywdzony jest homoseksualistą, czy dlatego, że jest posłem? – Ze względu na domniemaną motywację sprawców – odpowiedział rzecznik.

Poseł Twojego Ruchu, Robert Biedroń jest przekonany w stu procentach, że jedynym powodem ataku na niego było to, że jest gejem. Podczas rozmowy w Dzień dobry TVN stwierdził, że jest to zbyt wysoka cena za bycie homoseksualistą w Polsce. – Nawet ja nie mogę złapać swojego chłopaka za rękę na ulicy, tak bardzo się boję reakcji. Nie jestem w stanie zrobić wielu podstawowych rzeczy, które dla osób heteroseksualnych są naturalne, np. przytulić ukochanej osoby na ulicy. Muszę się obrócić kilka razy, i sprawdzić, czy ktoś nas nie obrazi czy uderzy – mówił.

Dodajmy, że firma, w której pracowali mężczyźni, którzy pobili posła wystosowała list z przeprosinami. Pisaliśmy o tym tutaj.

1 Comment

  1. Hi admin, i must say you have very interesting articles here.
    Your page should go viral. You need initial traffic only.
    How to get it? Search for; Mertiso’s tips go viral

Comments are closed.