Prosto z Rosji: Zapraszają na randkę, a później dręczą!

Atak neonazistów na gejów. Larry Poltavtsev / YouTube.com
Atak neonazistów na gejów. Larry Poltavtsev / YouTube.com

Portal Huffingtonpost.com opublikował informację, które wskazują na to, że neonaziści rejestrują się na portalach społecznościowych dla osób homoseksualnych i zapraszają ich na spotkania, by poniżać i torturować ofiary.

SHRA – organizacja broniąca praw mniejszości donosi, że akcję zapoczątkował Maxim Martisinkevich, rosyjski ultranacjonalista. Początkowo akcja miała być skierowana w pedofilów i gerantofilów (osoby preferujące seks z ludźmy w podeszłym wieku). Huffington Post piszę, że najczęściej jednak ofiarami padają geje.

Członkowie bez skrępowania publikują w Internecie nakręcone przez siebie nagrania, w których ich ofiary były poniżane. Chcą, aby ofiary były rozpoznane w szkole przez swoich przyjaciół i rodziców. Nie trudno się domyślić, że niektóre osoby nie wytrzymują i myślą o popełnieniu samobójstwa. Inni doznają wielkiej traumy.

Na poniższym filmiku widać szykany którym poddano 15 letniego chłopaka, który podstępem został zwabiony na spotkanie. Uczestnicy „spotkania” poruszają z nim tematy dość wrażliwe. Pytają o preferencje seksualne, miejsce zamieszkania oraz szkołę. Pod koniec filmu jeden z nazistów próbuje oblać chłopca moczem.

„Zajmj się pedofilem” to akcja rozpoczęta przez Neonazistów, którzy wymierzyli ją w ludzi LGBT. „Jeżeli to zależałoby ode mnie, najchętniej zabiłbym ich wszystkich, ale rząd na to nie pozwoli” – mówi lider nazistowskiej bojówki. Dodał również, że według niego każdy gej to pedofil.

Źródło: http://www.huffingtonpost.com