Przedstawiamy listę 10-ciu najbogatszych gejów świata. Kto jest w czołówce?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy spośród najbogatszych ludzi świata są geje? My nie mamy wątpliwości. TheGayUK.com co roku ogłasza listę 10 najbogatszych mężczyzn w branży. Na liście znaleźli się prezenterzy telewizyjni, piosenkarze, a nawet informatycy.

Anderson Cooper

1. Anderson Cooper zajmuję się dziennikarstwem politycznym. Jest największym gwiazdorem amerykańskiej telewizji. Od dawna planują wziąć ślub ze swoim partnerem. Anderson ma tylko 45 lat i jego majątek szacowany jest na równe 100 mln dolarów.

 

George Michael

2. George Michael jest brytyjskim wokalistą, producentem i kompozytorem muzyki pop i soul. Ma 49 lat a na swoim koncie 160 mln dolarów. Każda jego płyta sprzedaje się bardzo dobrze, a jego koncerty to wielkie wydarzenia. George zaczynał w zespole Wham! w 1980 roku. Miał wtedy 17 lat.

 

Elton John

3. Elton John od 20 lat jest w związku ze swoim partnerem Davidem, z którym zresztą ma dwóch synów. Elton John w swojej ponad 40 letniej karierze sprzedał 350 milionów nagrań, co czyni go jednym z najbardziej uhonorowanych artystów wszech czasów. Nadto Elton jest działaczem w sprawie walki przeciwko AIDS. W 1992 roku założył fundację Elton John AIDS Foundation – fundację pomagającą dzieciom chorym na AIDS. Jego majątek szacowany jest na 370 milionów dolarów.

 

Tim Gill

4. Tim Gill jest twórcą firmy, która zajmuje się produkowaniem oprogramowania komputerowego Quark. Od wielu lat jest w związku z bankierem Scottem Millerem. Tim ma 59 lat i jego majątek wynosi 590 milionów dolarów. Gill wspiera również osoby LGBT.

 

Jann Wenner

5. Jan Wenner jest założycielem magazynów RollingStone i US Weekly. Ma 66 lat. Mieszka ze swoim partnerem Mattem Nye. Jego majątek to całe 700 milionów dolarów.

 

Michael Kors

6. Michael Kors jest znanym projektantem. Ma 52 lata. Najbardziej rozpoznawalny jest jednak z projektowania klasycznych ubrań sportowych dla kobiet. Od ponad trzech lat żyję w związku razem ze swoim partnerem Lanem LaPerem. Jego majątek szacuje się na 780 milionów dolarów.

 

Chris Hughes

7. Chris Hughes jest jednym z założycieli Facebooka. Zajmuje się teraz polityką. Był koordynatorem internetowej kampanii prezydenckiej Baracka Obamy w 2008 roku. Jest zdeklarowanym geje. Wraz ze swoim partnerem, Seanem Eldridgem, działaczem na rzecz osób LGBT gościł na pierwszym oficjalnym bankiecie wydanym przez Baracka Obamę. Ma 28 lat a jego majątek wynosi aż 850 milionów dolarów.

 

Jon Stryker

8. John Stryker jest amerykańskim architektem i filantropem. Jest dziedzicem finansowego imperium. Działa na rzecz gejów i praw człowieka. Jego majątek to 1,2 miliarda dolarów. John ma 54 lata.

 

Peter Thiel

9. Peter Thiel jest przedsiębiorcą, menadżerem funduszu hedgingowego, libertarianinem oraz inwestorem venture capital pochodzenia niemieckiego. Współzałożyciel PayPal. Jest tzw. „aniołem biznesu”. Ma gotówkę i chętnie wspiera dobrze rokujące przedsięwzięcia. Ma 44 lata, a jego majątek wynosi 1,5 miliarda dolarów.

 

David Geffen

10. David Geffen w naszym rankingu okazał się być najbogatszy. Ma 70 lat. Jest twórcą kilku wytwórni płytowych, wytwórni filmowej DreamWorks. Jest bardzo bogaty i bardzo stary…