Przegląd najważniejszych wydarzeń LGBT z Polski w 2013 roku

Jest to druga część poprzedniego artykułu, w którym pisaliśmy o najważniejszych wydarzeniach LGBT, które miały miejsce na świecie. W tym artykule chcemy przedstawić najważniejsze według nas wydarzenia, które miały miejsce w Polsce.

Żródło cbos.pl
Żródło cbos.pl

Polacy coraz bliżej poznaniu gejów i lesbijek.

Warto zaznaczyć, iż aż 85 procent ankietowanych uważa, iż pary różnopłciowe powinny mieć możliwość zawierania związków partnerskich, ale w przypadku osób homoseksualnych procent ten wynosi niecałe 33.

„Odwołanie debaty na Uniwersytecie Gdańskim to hańbiące dla uczelni” – Biedroń.
Homoseksualny poseł - Robert Biedroń (Twój Ruch)

Dzisiaj miał odbyć się panel na Uniwersytecie Gdańskim nt. związków partnerskim. Nie odbył się ze względów bezpieczeństwa. Spotkanie to oprotestowała Młodzież Wszechpolska.

W oświadczeniu wydanym przez Uniwersytet możemy przeczytać, iż o jego odwołaniu zdecydowali sami organizatorzy – studencka organizacja. Jaki był tego powód?

Pawłowicz grzmi: „Związki homo polegają na prostytucji! Patologia”

Mówiła między innymi o „jałowości”, która występuje między osobami homoseksualnymi. Później nazwała Annę Grodzką „facetem o twarzy boksera”Należy tutaj dodać, iż Pani Pawłowicz jest z wykształcenia prawnikiem w stopniu doktora habilitowanego. Ma 60 lat i sama jest bezdzietną, „jałową” panną.

Największe wydarzenie sportowe LGBT dobiega końca.

Międzynarodowy turniej siatkówki LGBT Glam Cup 2013 w Krakowie dobiega końca.

Robert Biedroń został wybrany na szefa Rady Europy ds. praw osób LGBT.

 

Homofobiczny poseł Stanisław Pięta o sytuacji w UgandziePO: „Będziemy blokować związki partnerskie”!

W Platformie można powiedzieć po staremu. Mimo, że trzech konserwatystów odeszło, to jeszcze jest około 50 osób, które już zaapelowało, że będą blokować ustawy „liberalne” takie jak związki partnerskie i in vitro.

Pan Adam jest ojcem trójki gejów.

Informacja o tym, że dziecko może być homoseksualne jest dla niektórych rodziców szokujące. Jak się pogodzić z taką informacją? Jak o tym rozmawiać? Aneta i Pan Adam posiadają dzieci homoseksualne. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o coming oucie swoich dzieci.

Więcej wiadomości z Polski można przeczytać tutaj. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem najważniejszych wydarzeń ze świata klikając tutaj.