Putin otrzymał nagrodę „Fobie” dla najbardziej homofobicznych osób!

Władimir Putin otrzymał nagrodę Fobię za bycie homofobiczną osobąSerwis Advocate.com co roku przekazuje nagrodę „Fobie” osobom najbardziej homofobicznym. W tym roku otrzymał ją także Władimir Putin.

Nie ukrywajmy, że w Rosji dzieje się źle. Pisaliśmy już o neonazistowskiej grupie, która zastawia pułapki na gejów, po czym ich torturuje oraz upokarza. W listopadzie br. niezidentyfikowana osoba wrzuciła trujący gaz do gejowskiego klubu w Moskwie.

Tymczasem Władimir Putin nie zrobił z tym faktem nic. Zachwala tylko swoje igrzyska olimpijskie w Soczi. W tym roku Putin podpisał ustawę zakazującą adopcji dzieci w Rosji przez jakiegokolwiek obcokrajowca. Podpisał również zakaz propagandy gejowskiej. Mimo, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski „zrobi wszystko” aby zapewnić bezpieczeństwo gości na igrzyskach wiele gwiazd bojkotuje imprezę.

Oprócz Putina nagrodę „Fobie” od magazynu The Advocate otrzymali: Orson Scott Card, Scoot Lively, Pat Robertson, Bryan Fischer, Antonin Scalia, Marco Rubio, Frigide Barjot Ken Cuccinelli, Robert Mugabe, kardynał Timothy Dolan, Louie Gohmert i Pacific Justice Institute.

Gdyby w Polsce ktoś nagradzał taką nagrodą, można byłoby do tej listy spokojnie dopisać Krystynę Pawłowicz, Tomasza Terlikowskiego, ks. Dariusza Oko oraz Wojciecha Cejrowskiego – czytam na jednym z blogów.