Radny Chicago James Cappleman musi wyjechać by wziąć ślub ze swoim partnerem.

Związek homoseksualnyRadny James Cappleman i jego partner Richard są razem już od ponad 20 lat. Mają już dość czekania na legalizację małżeństw homoseksualnych w stanie Illinois. Postanowili, że wezmą ślub w Waszyngtonie.

“Mamy zamiar wziąć ślub gdzie indziej” – powiedział James Cappleman. “ To trochę smutne, że radny Chicago musi opuścić swój stan by się pobrać”.

Mężczyźni są ze sobą od 22 lat. Spotkali się kościele. Planują ślub na 22 listopada w otoczeniu najbliższych im osób mieszkających na zachodzie. Para jest w związku partnerskim w który weszła w stanie Illinois.

Cappleman nie jest jedynym politykiem “gejem” ze stanu Illinois, który się ożeni. Podobnie zrobił jego kolega Deb Mell, który poślubił swojego partnera w stanie Iowa.

Para gejów

Inny polityk ze stanu Indiana, Zach Adamson i jego stały partner Christian Mosburg również się pobierają. W tym celu jadę do Waszyngton DC aby wziąć ślub. Tak samo jak w Illinois – w Indianie również nie ma zalegalizowanych małżeństw tej samej płci, a nawet związków partnerskich.