Radomir Szumełda – rok po swoim coming oucie mówi, jak wygląda jego obecne życie.

Radomir Szumełda opowiada o swoim coming oucieRadomir Szumełda, to polski polityk, działacz trójmiejskiej Platformy Obywatelskiej. Otwarcie mówi o swojej homoseksualnej orientacji seksualnej. Swojego publicznego coming outu dokonał rok temu, a dokładnie 27 listopada 2012 roku we wpisie, który został zamieszczony na Facebooku, w którym napisał:  „Jestem gejem i mam gorzej niż Wy wszyscy”.

Oczywiście w późniejszym czasie nie obyło się bez wyjaśnień. Szumełda tłumaczył się, że napisał to „w chwili frustracji, pod wpływem kilku głębszych”, ale jak podkreśla nie żałuję swojej decyzji.

Dzisiaj mówi, że jego obecne życie wygląda znacznie lepiej niż w ubiegłych latach.

– Właśnie przypomniało mi się, że dziś w nocy minie rok od mojego wpisu, który znacząco zmienił moje życie. Nic to, że po znacznej dawce alkoholu… Tak naprawdę dopiero wtedy stałem się wolny. Nie żałuję tamtej nocy. Wszystkim, którzy w tym czasie byli ze mną, wspierali mnie, bardzo, bardzo dziękuję :) – napisał na Facebooku.

Szumełda o tym, że jest gejem powiedział rodzinie znacznie wcześniej. Miał wtedy 26 lat. – Powiedziałem o tym swoim tradycyjnym, wierzącym rodzicom. Nie spodziewałem się ich takiej reakcji, a przygotowywałem się na różne scenariusze. Mama powiedziała mi: „Dlaczego powiedziałeś to dopiero teraz?! Myślałeś, że będziemy cię teraz mniej kochali, czy co?” – wyznał w „DDTVN”.