Raport Lunacek przyjęty. Legutko: „to żałosna ilustracja ideologicznego fanatyzmu”

Joanna Senyszyn (Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta)Wczoraj pisaliśmy o przyjęciu rezolucji, według której cała Unia Europejska powinna wypracować plan działania dla ochrony praw osób LGBTI w różnych sferach życia takich jak zatrudnienie, edukacja, ochrona zdrowia czy życie rodzinne. Za rezolucją głosowało 394 posłów, przeciwnych było 176.

– Przyjęcie Raportu Lunacek to ważny krok w kierunku opracowania i przyjęcia harmonogramu działań przeciwko homofobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową – mówiła członkini Intergrupy LGBT, europosłanka Joanna Senyszyn.

Nie wszystkim taki tok sprawy się podobał. Prof. Ryszard Legutko powiedział, że jest go żałosna ilustracja ideologicznego fanatyzmu. – Parlament Europejski przygotował kolejny dokument, który nie tylko jawnie narusza zasadę pomocniczości, ale jest żałosną ilustracją ideologicznego fanatyzmu. Homofobia jest dziś kijem, którego fanatycy używają do bicia wszystkich, którzy ośmielają się im sprzeciwić – mówi polityk.

Ryszard Legutko z PiS stara się podkreślić, że przyjęte zmiany ułatwią homoseksualistom łatwiejszy dostęp do unijnych środków na realizację swojej polityki równościowej. Są oni obecnie środowiskiem najbardziej uprzywilejowanym [od red. geje]. Homoseksualni radykałowie stają się coraz bardziej radykalni, ponieważ wszystko uchodzi im na sucho – tłumaczy.

Całkiem innego zdania w kwestii przyjętego wczoraj raportu Lunacek jest Joanna Senyszyn z SLD. – To długo oczekiwany cios w homofobię i skandaliczne ataki na społeczność LGBT – pisze na swoim blogu na Onecie i dodaje, to „katoprawica szkalowała raport”. – W ostatnich dniach poczta elektroniczna europosłów była zasypywana bzdurnymi, kłamliwymi apelami o odrzucenie sprawozdania – czytamy.