Reżyser filmu The Butler: czarni mężczyźni nie wychodzą z szafy

The ButlerDaniel Lee, reżyser filmowy jest otwartym gejem. Niedawno wyraził swoje przekonanie, że czarni mężczyźni nie mogą pozwolić sobie na wyjawienie swojej orientacji seksualnej.

W programie Larry King Now reżyser opowiedział o tym kiedy pierwszy raz uświadomił sobie, że jest homoseksualny. Kiedy miał 5 lat założył różowe kapcie swojej mamy i zszedł po schodach na dół. Tam grał jego tata w pokera. Został złapany przez swojego ojca i pobity.

Daniel twierdzi, że w środowisku afroamerykańskim istnieją ogromne uprzedzenia wobec osób homoseksualnych. Podczas programu reżyser opowiadał, że jakiś czas temu pojawił się w Centrum Zdrowia Homoseksualnych Mężczyzn przygotowując się do kręcenia filmu i doznał szoku widząc same czarne kobiety.

“Centrum pomaga czarnym kobietom z AIDS. Dlaczego? Bo czarni mężczyźni po prostu nie mogą się ujawnić. Dlaczego? Bo po prostu nie mogą. Mówi to rodzina, mówi to kościół, mówią nauczyciele, mówią rodzice, mówią przyjaciele, mówi praca.”

„Jesteśmy nikim dla wielu ludzi, szczególnie w społeczności afroamerykańskiej.” – mówi – „Ja żyję w prawdzie i tego samego domagam się w kinie”.

Źródło: gejowo.pl