Robert Biedroń komentuje sytuacje w Polsce. „Związki partnerskie nie będą szybko, a o ślubach osób tej samej płci nawet nie marzę”

Robert Biedroń o związkach partnerskich / fot. robertbiedron.pl
Robert Biedroń o związkach partnerskich / fot. robertbiedron.pl

„Prawie 18 procent homoseksuali­stów doświadczyło w ciągu ostatnich dwóch lat przemocy fizycznej z powodu ich orientacji. Sam zostałem kilka razy pobity, nie mówiąc już o opluciach, nawet gdy byłem już posłem” – mówi serwisowi sfora.pl jedyny jawny homoseksuali­sta w polskim Sejmie Robert Biedroń.

Robert Biedroń został zapytany przez Jacka Prusinowskiego o to czy ludzie homo są w Polsce dyskryminowani. Biedroń odpowiedział: „No są, to pokazują raporty wszystkich instytucji monitorujących przestrzeganie praw człowieka, potwierdza to Rzecznik Praw Obywatelskich, Pełnomocnik Rządu ds Równego Traktowania…”

Dodał również: „Pobito mnie za to, że jestem gejem. Jest już ugoda mediacyjna, ta osoba nie kwestionowała, że zrobiła to z nienawiści przeciwko gejom. Z ostatniego raportu Kampanii Przeciw Homofobii wynika, że prawie 18 procent homoseksuali­stów doświadczyło w ciągu ostatnich dwóch lat przemocy fizycznej z powodu ich orientacji”.

Na pytanie o szybki finał ustawy o związkach partnerskich powiedział, że do końca kadencji ta sprawa na pewno nie zostanie rozwiązana i nadal takie osoby jak on i heteroseksualni pozostający w takich związkach będą traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Na zakończenie dodaje: „Moim największym marzeniem jest, żeby rozwiązać tak fundamentalne kwestie w Polsce, których przy tej konserwie i niechęci prawicy udać się nie rozwiązuje. Byłbym zbyt wielkim marzycielem, żeby rozmawiać o małżeństwach homoseksualnych i adopcji dzieci. Nie pozwalam sobie nawet na takie marzenia.”

Cały wywiad można przeczytać na: http://www.sfora.pl/Biedron-Sluby-gejow-w-Polsce-Nawet-o-tym-nie-marze-a58376

Źródło: sfora.pl

1 Comment

 1. Jeszcze długo w tym państwie nie będzie dobrze, ponieważ
  jest jeszcze zbyt dużo ludzi na wysokich stanowiskach, którzy są bardzo
  konserwatywni i bardzo staroświeccy. Widać jak to wygląda w innych państwach
  zachodnich, przepisy i prawo jest starannie poprawiane na bieżąco, tak aby było
  jak najbardziej sprawiedliwe dla wszystkich. A u nas, jest to temat, który
  przez wielu jest uważany za bardzo kontrowersyjny i niepotrzebny. Mam nadzieje,
  że kiedyś będzie więcej takich posłów z takimi poglądami jak Biedroń i
  przekonają innych do zmian.

Comments are closed.