Robert Biedroń nie będzie już prezydentem Słupska, zbuduje nową partię

Robert Biedroń, obecny prezydent Słupska, oświadczył, że nie będzie kandydować na drugą kadencję. Poinformował, że ma inne plany – rozpocznie budowę nowego ruchu społeczno-politycznego.

Polityk podzielił się tymi informacjami na swoim profilu na Facebooku. Nagranie video tytułując „Polska dziś potrzebuje odnowy.Czas napisać nowy rozdział!”.

Po kilku godzinach Robert Biedroń zamieścił następujące oświadczenie na swojej tablicy:

 

Od dzisiejszym dniu czuję, że jest jeszcze kilka słów, którymi chciałbym się z Wami podzielić. Poznaliście już decyzję dotyczącą mojej politycznej przyszłości. Nie była łatwa, ale postanowiłem, że nie będę kandydował na drugą kadencję w Słupsku. Zaczynam budowę nowego ogólnopolskiego ruchu społeczno-politycznego, który stanie się realną alternatywą dla dominujących w polskiej polityce podziałów i przepychanek.

Podróżując po Polsce spotkałem wiele i wielu z Was i wielokrotnie namawialiście mnie do tej decyzji. Ale wsparcie, które otrzymałem dzisiaj przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Piszecie wiadomości pełne słów poparcia i entuzjazmu – jest ich tyle, że większości jeszcze nie zdążyłem otworzyć. Dziękuję Wam za to! Wasze zaangażowanie pokazuje mi, że to była dobra decyzja, co niesamowicie mnie motywuje, by starać się dalej i walczyć, by osiągnąć jak najwięcej. Dla Was.

Niedługo wyruszę w podróż po Polsce. Chcę z Wami porozmawiać twarzą w twarz. Chcę dowiedzieć się, jakie macie potrzeby, aspiracje, pomysły i sposoby rozwiązań problemów w naszym kraju. Tych dużych i tych małych. Chcę razem z Wami stworzyć program, który będzie dla nas, nie dla polityków.

Od zawsze byłem marzycielem i od zawsze marzyłem o otwartej i sprawiedliwej Polsce dla wszystkich. Wiem, że Wy też o niej marzycie. Wspólnie możemy te marzenia spełnić!

Foto: Facebook Roberta Biedroń