Robin Roberts publicznie wyznała, że jest lesbijką

Robin Roberts, prezenterka w programie Good Morning AmericaRobin Roberts jest telewizyjną prezenterką. Pracuję w programie śniadaniowym Good Morning America. Po 100 dniach od przeszczepu szpiku kostnego prezenterka zdecydowała, że dokona swojego pierwszego publicznego coming outu. Wyznała, że jest lesbijką i jej partnerką jest Amber Laign.

Rodzina Robin, oraz jej najbliżsi przyjaciele i współpracownicy od lat wiedzą, że jest lesbijką. Coming out, którego dokonała, jest pierwszym publicznym przyznaniem się do swojej homoseksualności.

– Jestem wdzięczna całej mojej rodzinie, mojej dziewczynie Amber oraz moim przyjaciołom. W tym roku przygotowujemy się do uczczenia wspaniałego nowego roku razem – powiedziała Robin Roberts.

Kobiety są parą już od przeszło 10 lat. Laign pracuje jako masażystka terapeutyczna. Pracuję z pacjentami, którzy są po urazach. Urodziła się w San Francisco w Bay Area.

– Jestem bardzo wdzięczna swojej siostrze Sally Ann, która była moim dawcą szpiku i dała mi największy prezent jaki można tylko dać drugiej osobie – napisała Roberts na swoim Facebooku.

Prezenterka Robin Roberts jest jedną z wielu znanych twarzy, które publicznie opowiedziały o raku piersi. National Marrow Donor Program odnotował wzrost 1800 proc. od czasu, kiedy Roberts ujawniła swoją chorobę widzom. Do programu Good Morning America wróciła w lutym tego roku.