Rodzina (nie) taka sama jak każda?

Para gejów / Fot. itsconceivablenow.comCzy naprawdę aż tak ważne jest by rodzina składała się tylko z matki, ojca i dzieci ? Dlaczego Polska jest tak mało tolerancyjna? Dlaczego pary homoseksualnie nie mogą adoptować dziecka? Przecież – Love is love.

Polska należy do krajów, w którym nietradycyjne rodziny nie są akceptowane. Ideałem rodziny są pary heteroseksualne, lecz często zapomina się o tym, że alkoholizm, dzieciobójstwa, molestowania pojawiają się w tych jakże tradycyjnych rodzinach.

Każda osoba homoseksualna też pragnie mieć dziecko, włącza się tzw. instynkt macierzyński i tacierzyński. Od lat w Polsce i na świecie pary jednopłciowe mają dzieci. Ich wychowywanie jest takie samo jak dzieci z rodzin par heteronormatywnych. Niczym się nie różnią. Może tylko tym, że rodziny homoseksualne bardziej doceniają każde małe szczęście, które otrzymają, Nie łatwo jest starać się o dziecko w nietradycyjnej rodzinie. Chociaż mają taką możliwość poprzez In vitro oraz inseminacje. Lecz są to kosztowne metody zapłodnienia, na które nie każda para może sobie pozwolić.

Coraz więcej badań pokazuje, że obecność matki i ojca nie jest tak ważne, w wychowywaniu dzieci, ważne jest by było dwóch kochających rodziców, a czy ta pleć rodziców ma duże znaczenie? Wiele dzieci wychowują matki i babcie z różnych powodów i to nie wpływa na ich rozwój. Na ulicy nikt nie wytyka matkę i babcię trzymających dziecko z rączki, ale gdy tylko zobaczą dwóch mężczyzn z pozoru widać, że się kochają, trzymają za ręce i pchają wózek zaczyna się „gadanie” i wytykanie palcami.

Żyjemy w kraju, gdzie każda inność sprawia, że ludzie mają o czym gadać. Nie interesują się tym , co te osoby czują. To, że pary jednopłciowe nie są u nas akceptowane nie sprawi, że one znikną i nie będą wychowywać dzieci.

One były, są i będą żyć, kochać się i nikt im tego nie zabroni.

1 Comment

  1. Kogo w tym kraju interesuje, szczęście drugiego człowieka. Zacofani, zapędzeni w otchłań pracy i telewizyjnej ciemnoty, często narzucanej „politycznym tokiem myślenia”.

Comments are closed.