Rosja: Pierwsza ofiara antygejowskiego prawa?

dmitri24-letni Dmitry Isakov może być pierwszym działaczem na rzecz walki o prawa homoseksualistów, który zostanie skazany na podstawie nowego kontrowersyjnego prawa. Isakov został aresztowany w lipcu, po tym jak próbował uzyskać zgodę władz na zorganizowanie marszu równości w jednym z rosyjskich miast. 

30 lipca młody aktywista  przeprowadził jednoosobowy protest w centrum miasta Kazań. Swój przekaz zawarł w słowach:  „Bycie gejem i kochanie gejów jest normalne. Bicie gejów i zabijanie gejów to zbrodnia!”. Isakov został pobity i aresztowany, a w akcji policyjnej pomagali jego rodzice. Nikolai Alekseyev, jeden z najbardziej znanych rosyjskich działaczy na rzecz walki o prawa homoseksualistów, wypowiedział się w tej sprawie następująco: „Zapewniam mu pełne wsparcie prawne [..] Ta sprawa jest już w Sądzie Najwyższym Tatarstanu. To prawdziwy aktywizm, nie głupi bojkot rosyjskiej wódki czy Olimpiady”. Isakov nie jest pierwszą osobą w Rosji, która ma problemy tego typu, jednak może być pierwszym działaczem, który zostanie skazany i obciążony ogromnymi grzywnami na podstawie prawa federalnego.

Źródło: http://www.pinknews.co.uk/2013/09/02/russia-first-person-to-be-convicted-under-anti-gay-propaganda-law-arrested-by-his-own-parents/