Rosja: Poprawka o pozbawieniu gejów praw do dzieci została wycofana. Chwilowo!

RosjaAleksiej Żurawliow, o którym już niejednokrotnie pisaliśmy na łamach tego portalu jest deputowanym do rosyjskiej Dumy Państwowej z partii Jedna Rosja. 

Aleksiej wycofał swój dość kontrowersyjny projekt, który pozbawiał homoseksualistów praw rodzicielskich. Sekretarz prasowy deputowanego, Sofia Czerepanowa mówi, że projekt ustawy zostanie wniesiony ponownie.

„Wycofywany jest on w celu jego dopracowania. Sprecyzowane zostaną sformułowania prawnicze, a po usunięciu niektórych punktów zostanie on wniesiony do Dumy Państwowej ponownie” – powiedziała.

Dokument przewidywał rozszerzenie zawartej w kodeksie rodzinnym FR listy podstaw do pozbawienia praw rodzicielskich. Żurawliow chce odebrać praw rodzicielskich w przypadku, kiedy pojawi się informacja, że rodzice dziecka są osobami homoseksualnymi.

W Rosji to nic dziwnego. W wakacje tego roku uchwalono tam ustawę zakazującą propagowania homoseksualizmu wśród nieletnich. Za naruszenie tego prawa grożą duże grzywny. Nowe prawo w Rosji dotyka również turystów LGBT, którzy nie mogą komfortowo zwiedzać Rosji. Rosyjskie władze poinformowały nas, że prawo nie będzie zniesione podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Każdy kto odwiedzi Rosję, będzie traktowany równo.