Rosjanie polują na gejów. Obejrzyj film Human Rights Watch

An anti-gay protester clashes with a gay rights activist during a Gay Pride event in St. PetersburRosyjskie władze muszą  zająć się coraz to bardziej pogarszającą się sytuacją powszechnych nadużyć wobec lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans (LGBT), oraz aktywistów. 

Coraz to śmielsze komentarze władz są odbierane przez agresorów jako przyzwolenie i zachęcenie do dalszego nękania i przemocy wobec osób LGBT.

W Rosji już jutro 7 lutego odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi. Rosja w tym czasie powinna działać zgodnie z zasadą niedyskryminacji (zgodnie z przepisami, które znajdują się w statucie igrzysk olimpijskich). Nie do końca tak jest.

Rosja, także jako członek Rady Europy oraz strona wielu traktatów, które dotyczą praw człowieka, powinna spełniać swoje zobowiązania w celu zapewnienia jak najlepszego traktowania osób LGBT, a w szczególności do zapewnienia im równego traktowania. – Rosyjskie władze mają prawo do ochrony osób LGBT, lecz i tak nic nie działają – powiedział Tanya Cooper z Human Rights Watch.

Zobaczcie wideo przygotowane przez Human Rights Watch, które zawiera bardzo brutalne sceny traktowania homoseksualistów w Rosji. W filmiku możemy zaobserwować jak „łowcy gejów” zmuszają niewinne osoby do samogwałtu butelką po piwie, wylewają mocz na głowę czy kopią i znęcają się słownie. Prosto ujmując można to nazwać polowaniem na gejów.

Wiele osób LGBT mówi, że boi się iść na policję i zgłosić doniesienie, ponieważ obawia się dalszego nękania, a nadto nie wierzy w skuteczność policji. Wiele zgłoszeń od osób, które odważyły się iść na komisariat jest umarzanych, a napastnicy pozostają bezkarni.

Przez fakt, że większość osób, które dotknęła przemoc sprawę woli przemilczeć nie do końca możemy oszacować w jakim stopniu wzrosła przemoc i molestowanie w roku 2013. Na pewno można uważac, że homofobia wciąż rośnie i rosnąć będzie do czasu, aż Władimir Putin nie zmieni prawa.