Rosyjski polityk chce gett dla bezdomnych. Pobili trans kobietę i są dumni z tego. Kazachstan chce zakazać promocji homoseksualnej!

Tilda Swinton wspiera ludzi LGBT w Rosji
Tilda Swinton wspiera ludzi LGBT w Rosji

Parlament Kazachstanu już wkrótce będzie rozważał własną wersję zakazu promocji homoseksualnej na wzór rosyjskiego prawa dotyczącego zakazu „homoseksualnej propagandy”. W Kazachstanie chcą zakazać klubów gejowskich, demonstracji LGBT.

Vitaly Milonov, rosyjski polityk odpowiedzialny za ustawę tzw. zakazu propagandy homoseksualnej teraz ma nowy pomysł. Chce aby bezdomni zostali wydaleni z miasta. W planach ma stworzenie getta i wysłanie tam wszystkich ludzi bez domu.

Armeńska policja wycofuje swoją ustawę, która zakazywała propagandy homoseksualnej w kraju z powodu błędów prawnych. Ale warto tutaj powiedzieć, że inne kraje po prostu usypiają czujność obywateli i po cichu uchwalają tak niekorzystne dla ludzi LGBT prawo. Tak było między innymi w Mołdawii.

W Europie Wschodniej i Azji środkowej politycy zmierzają w drugą stronę. W stronę zakazu homoseksualizmu. Nawet w naszym kraju są głosy, żeby podobną ustawę uchwalić i tym samym zakazać parad.

Wielka Brytania cofnęła w latach 80 zakaz promocji homoseksualizmu. Paragraf 28 został zniesiony dziesięć lat po jego wprowadzeniu ze względu na liczne prześladowanie gejów i lesbijek. Ponad połowa młodzieży LGBT doznała wtedy homofobicznego nękania do tego stopnia, że jedna na cztery próby samobójcze kończyła się śmiercią.

W Rosji zaś pięć osób zaatakowało transseksualną kobietę a później pochwaliło się nagraniem z ataku. Są z siebie dumni jak znęcają się i poniżają.Nikt nie zwraca uwagi na takie bijatyki. Nienawiść jest w pełni do zaakceptowania. Jak ktoś zostaje pobity to nic złego.

Źródło: towleroad, Gay Star News, America Blog